to New York. Bizonyára hallottál már a méltán híres Nagy Almáról, amely a USA legnépesebb városa. Ez alkalommal otthont ad számtalan természetfeletti lénynek is. A vámpírok már előbújtak koporsóikból, többé nem titok a létük, ahogyan a vadászok sem titkolják már kilétük. Azonban rajtuk kívül még temérdek teremtmény leskelődik rád a sötétből.
Gyere és lépj be, ismerd meg a világunkat, ahol semmi sem az, aminek látszik. Légy részese a hatalmi harcoknak vagy épp az egyensúly fenntartásának!
Oldalunk saját elképzelések alapján megalkotott fantasy világnak ad otthont. Ismerkedj meg velünk, válogass kedvedre a játszható fajok közül, alkoss karaktert és érezd jól magad!
• • • • • • •
Az oldal alapítása:
2014. 07. 04

































Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (19 fő) Kedd Ápr. 06, 2021 3:20 pm-kor volt itt.


















» Bloggers contest
by Rose Rey Szomb. Nov. 22, 2014 9:05 pm

» Kikötő
by Céline Chenal Csüt. Nov. 13, 2014 6:44 pm

» Broadway
by Amelia Annabeth Bourchier Vas. Szept. 21, 2014 7:17 pm

» Buttler-lak
by Amelia Annabeth Bourchier Vas. Szept. 21, 2014 7:15 pm

» Könyvtár
by Pierre Godin Vas. Szept. 21, 2014 10:03 am

» Hálószoba
by Rose Rey Szer. Szept. 17, 2014 8:38 pm

» Sikátorok
by Raina Cleopatra Kills Szer. Szept. 17, 2014 2:43 pm

» Csatorna
by Raina Cleopatra Kills Szer. Szept. 17, 2014 2:09 am


















Az oldal gondolata WILLIAM és ANNA fejéből pattant ki. A leírások a White Wolf gondozásában megjelent Vampire: The Masquerade; Werewolf: The Apocalypse asztali szerepjáték könyvek; továbbá Charlaine Harris; Laurell K. Hamilton; Angela Knight fantasy írók művei, illetve Hemlock Grove; Blood Ties című sorozatok nyomán készültek. Minden az oldalon található leírás a Staff keze munkája, amelyet szorgosan készítettek el és mivel mindez saját, nem szeretnénk, ha más oldalon visszaköszönne bármelyik is!
A design-t, az oldalképeket és a fejlécet LENA készítette, amelyet ezúton is nagyon köszönünk neki!
A helyszínképek a tumblr-ről származnak, az effekteket LENA készítette rájuk.
Minden, ami az oldalon található, az oldal vezetőségének tulajdonát képezi!



Megosztás

Laboratórium

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Admin
hello, babe, here is my name
Admin
Ψ Total Posts : 195
Ψ Join date : 2014. Jul. 03.

Admin

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Laboratórium Laboratórium EmptySzomb. Aug. 30, 2014 11:54 am

Lab & OP room

Vissza az elejére Go down
https://nycreatures.hungarianforum.net

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptySzomb. Aug. 30, 2014 3:06 pm


Gaspard & Cora

Nem akarom, hogy hozzám érjen, kiráz tőle a hideg, de képtelen vagyok elhúzódni előle, ő túl gyors, én pedig túlságosan kókatag. Csak arcizmaim kelletlen rándulásai és gyűlölködő tekintetem jelzik számára mennyire kéretlen is az érintése, meg tán a józanész.
- Mit tudsz Te a halandókról és az ő álmaikról?- kérdem, bár közben a saját álmaimra gondolok, amiknél már csak az életem sivárabb.
- Bármi is ez nem tarthat örökké.- felelem dacosan, próbálok küzdeni az erő ellen, de nehéz felvenni a harcot valami ellen, aminek természete teljesen ismeretlen számodra.
- Velem még nem találkoztál.- mutatok rá karjai közt ficánkolva az egyértelműre.- Nem tudhatod.- valóban nem, de sejteni jól sejti, nem vagyok vevő az együttműködésre.
- Mi ez valami méreg?- szegezem neki a kérdést, felhagyva egy időre a teleportálásra tett hiábavaló kísérleteimmel. Többször is hozzám ért, talán akkor kent valami anyagot rám, ami aztán felszívódott a bőrömön keresztül. – Vagy…?- akad belém a szó, mikor hirtelen a  magasba lendülünk. Egy ugrással fent a tetőn, hát ez, ejha! Ha volna erő a karjaimban akkor most kezdenék el kapaszkodni. Oldalra billentem a fejem, hogy jobban láthassam az alattunk elsuhanó utcákat. Elrabol egy vámpír és az éjszaka közepén háztetőkön keresztül menekül el velem. Lehetne a helyzet még abszurdabb? Nevetem el magam kínomban, de mondandójával még ezt az őszintétlen örömöt is elveszi tőlem.
Évekig? Munka? Talán megkellene könnyebbülnöm, hogy nem tervez végezni velem a közeljövőben, de most mégis úgy érzem, nem hogy javultak inkább romlottak a kilátásaim. Valószínűleg megzakkant, hallottam már ilyenről, a vén vámpírokkal állítólag gyakran megesik.
- Miféle munka?- kérdezem félve, mikor váratlanul megállunk. Talán megérkeztünk, de hol is vagyunk? A francba figyelnem kellett volna az utat. Elereszt és én a faltövébe rogyok. Nem tetszik az, ahogy engem bámul sóváran, éhesen. Száját az enyémre tapasztja, először azt hiszem csupán megakar csókolni, de mikor alsó ajkamat sajátja közé szippantja, fogait vér gazdag húsomba mélyesztve hirtelen értelmet nyer az egész. Képtelen vagyok elfordítani a fejem, erős keze satuba szorít. Megpróbálom megütni, kihasználva közelségét, de öklöm erőtlenül csúszik el határozott vonalú állán. Örökkévalóságnak tűnik mire végre elszakad tőlem, sóvár tekintete találkozik az én haragtól izzó szempárommal. Dühödten köpöm frissen számba szivárgó véremet az arcába.
- Nesze, egy kis repeta!- sziszegem, s most rajtam a sor, hogy megvillantsam aranyló véremtől ragyogó fagyos mosolyomat. Tudom, hogy nem érek el vele semmit, csak még jobban feldühítem, ő ettől még ugyanúgy a markában tart, kap fel újra a karjába és visz magával. Tanulva korábbi hibámból most nem próbálok küzdeni, higgye csak azt, hogy megtörtem, vagy tudom is én, addig csendben az utat figyelem. Hiszem, hogy jól fog még jönni ez a tudás.

Alig akarom elhinni, mikor végre megérkezünk, bár ezzel elhal azon reményem, mi szerint valaki megpillant minket és kiszabadít. Nem mintha túl sok bizodalmam fektettem volna ebbe az eshetőségbe. Ajkam begyógyult, de a szám iszonyatosan kiszáradt, nagyot kell nyelnem, hogy egyáltalán meg tudjak szólalni.
- Nem félsz?- most ugyan védve van, de a távoli izzó bolygó máskülönben olyan könnyedén elpusztíthatná. Bárcsak én is lángra lobbanthatnám. Görcsölő ujjaimat szétfeszítem és kísérletet teszek egy tenyérnyi víztócsa teremtésére, de semmi. A képességem, amit máskor átokként élek meg, nem is gondoltam volna, hogy ennyire hiányozhat. Így lehet ő is a napfénnyel, bármit is mond, fordítom újra felé a tekintem, figyelem az arcát, ahogy átlépünk a küszöbön. Útközben sokat gondolkoztam azon mit tehetnék, és arra jutottam, hogy a látszólagos együttműködés lehet a legkifizetődőbb részemről.  Megingatlanul hiszek is a tervemben, míg meg nem látom hová hozott.
- Te beteg állat!- kezdek ismét küzdeni, s végig vergődöm még az ágyhoz szíjaz. Próbálom megütni, karmolni, s talán sikerrel is járok néhányszor, de a célomhoz ez sem visz közelebb, nem szabadulok. Ujjait szőke hajamba futtatja, arca az enyém fölé lebeg.
- Ne tedd ezt velem, nem érdekel, ha bántasz, ha véremet veszed, de eressz el. – gyűlnek könnyek a szemembe és folynak végig az arcomon, miközben ő elhajol és leveszi a kabátját.
- Meg fogok így fulladni.- s valóban így érzem, fojtogat a pánik, kapkodnom kell a levegőért, kétségbe ejt ez a szintű kiszolgáltatottság. Fejemet felemelem, majd erősen neki csapom az ágynak, koponyám hátuljába belenyilall a fájdalom. Addig rángatózok és kiabálok, míg teljesen ki nem merülök, míg a bőröm ki nem sebesedik, ahol kidörzsölte a kötél.
- Mit akarsz csinálni velem, mi a célod ezzel?- kérdem teljesen kifulladva.


† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptySzomb. Aug. 30, 2014 4:01 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


- Engem tulajdonképpen nem érdekelnek a halandók és az álmaik. Az olyan lények, mint te már sokkal inkább. Pontosabban az ereitekben csörgedező aranyvéretek az, amit igazán érdekesnek tartok. És azt, hogy miért különböztök annyira valaha élt őseitektől. – kissé oldalra billen a fejem, amíg választ adok neki. Felé fordítom a tekintetem és olyasféle meglepettség tükröződik vonásaimon, mintha most valami olyan hangzott volna el, amit még nem hallottam volna előtte.
- Nem is fog. Pár óra és megint tudod használni minden tagodat. És nem méreg. Csupán a saját véred ereje. És az én tudásom. Nem több. – amennyit megosztok vele, arról nem tartom úgy, hogy ne tehetném. Bárki, aki ismeri a vámpír klánokat, tudhatja, hogy milyen képességekkel bír melyik család. Ez persze nem jelenti azt, hogy ő is tisztában van vele, de ha tudná, az sem jelente sem előnyt, sem pedig hátrányt.
Az éjszakában könnyedén haladok vele. Vámpírképességeimet biztosan használom, nem nagy ördöngösség nagyobbat ugrani egy átlagos embernél, amikor eleve enyém a gyorsaság és erő egy olyan szintje, amit a legtöbb halandó el sem tud képzelni. Ez azért még mindig nem olyan, mintha képes lennék repülni, mint a karomban tartott példány.
- Tanulmányozni foglak. A munka nehezebb része az enyém lesz, ne aggódj. – a fal tövébe teszem le, hogy aztán az ajkán lévő sebből szívjam ki némi vérét. Ahogy végzem ezzel, elhajolok tőle és rám köp a saját véréből. Szemeimet összecsukom, majd amikor kinyitom, egyenesen az ő tekintetébe fúrom a magamét. Ismét megtámaszkodok a falon a feje mellett, majd szabad kezemmel letörlök a vérből valamennyit és ami az ujjaimra került, azt élvezettel nyalom le.
- Nem is sejtettem, hogy még az is lesz. Tele vagy meglepő felajánlkozásokkal. Előbb nasi most meg repeta… Jól fogunk együtt szórakozni. – vigyorodom el eszelősen semmint örömtelin, aztán újra felnyalábolom és viszem tovább.

Kérdésére felé fordítom arcomat, fagyosan kék szemeim az ő íriszeit kutatják.
- Mitől kellene félnem? – már nagyon régen nem érzek félelmet. Azon egyetlen alkalommal, amikor valóban féltem, féltettem valaki életét, nem emlékszem, hogy valaha is ismerősként köszöntöttem volna azt az érzést.
- Neked sem kell félned. – marja az orromat riadalmának szaga. Jobb lenne, ha nem lovalná bele magát abba, hogy rettegjen. Nyugalmi állapotban sokkal több minden megfigyelhető a fajtáján, de ha páni félelem lesz rajta úrrá, az nagyban fogja nehezíteni a közös munkát.
Leviszem a laborba és az ágyra teszem. Megüt, karmol, de egyik sem olyan volumenű, ami ne gyógyulna be azonnal és nyomtalanul vagy fájdalmat okozna. Érzem és hallom is, hogy kezd eluralkodni rajta a kétségbeesés, ami viszont egyáltalán nem jó. Leülök mellé az ágyra és kezembe fogom az egyik kezét.
- Cssss ma chérie. Visszaadom a tested feletti uralmat és idővel elengedlek az ágytól, de remélem megérted, ha a képességeidet egy ideig még nem fogod tudni használni. Nem szeretném, ha bármelyikünknek is komolyabb baja esne. – nem tetszik, hogy ennyire küzd, hogy ennyire vergődik. A végén még komolyabb baja esik itt nekem. Még mindig a kezét fogom és türelmesen, fagyos nyugalommal figyelem őt.
- Beszélgetni fogunk, egyelőre semmi mást. Kérdezlek és válaszolsz. Nem esik bajod közben, nem érzel fájdalmat és nem történik semmi olyan, amitől félned kellene. – egyik kezemmel benyúlok a farzsebembe és előveszem a telefonomat. Felvételt készítek a beszélgetésről, ezért kell a készülék. Gyorsan beállítom leteszem az ágy melletti szekrényre.
- Hány éves vagy? – nem tudom, hogy ez a példány milyen idős és tekintve, hogy még mindig rejtély, meddig élnek az olyanok, mint ő, érdekel, hogy ez alkalommal milyen korú alannyal is van dolgom.
- Ugyan, nem halsz bele, ha válaszolsz. Tudod mit, ha együttműködsz velem, a végén teljesítem egy kérésed. Kivéve persze azt, hogy elengedjelek vagy, hogy használhasd a képességed rajtam. És, ha már itt tartunk… – kinyúlok és hátrasimítom néhány tincsét, ki az arcából. Hagyom, hogy előugorjanak szemfogaim, majd a saját ujjam sebzem fel vele és megint végig simítok a bőrén, ezúttal a hajtőnél. Elmondok egy varázsigét, ami feloldozza őt az ólomsúly alól, hogy legalább mozogni tudjon.
- Szóval, hány éves is vagy? – teszem fel újra a kérdést.


note ha valami nem oké, csak szólj és átírom Smile & music & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptySzomb. Aug. 30, 2014 9:12 pm


Gaspard & Cora

Egyre jobban körvonalazódik bennem, hogy mi vár rám, ha nem sikerül elszabadulnom tőle. A darabkák szépen lassan a helyükre kerülnek. Most éppen azt feltételezem, hogy az önjelöltsárkány kutató valamilyen varázserővel bír. Hirtelen harag lobban bennem, azok iránt, akiket minden erőmmel igyekszem elfelejteni, azok iránt, akiket a világon a legjobban szerettem, és akik túl sok mindentől akartak megóvni engem, és így tudatlanságra kárhoztattak. Haragom értetlenségbe csap át, mikor elrablóm kérdésemre kérdéssel felel.
- A haláltól, mi mástól?- bár ez az ő esetében nem a legtalálóbb kifejezés, az elmúlás sokkal helyénvalóbb lenne. Mert hát ne akarja beadni nekem, hogy nem tölti el félelemmel a vég gondolata. Úgy látszik nincs kedve tovább a küszöbön filozófiázni, behatolunk az épületbe, ami gondolom az övé, és ö cseppet sem kíméletes módon megismertet leendő börtönömmel, amit én harciasan hálálok meg neki.
Miután leszíjaz még jobban pánikba esem, teljesen elveszítve önkontrollomat, magamból kifordulva próbálok szabadulni. Üvöltve hánykolódok, míg ki nem fogyok a levegőből és az energiából, míg csuklóimból vér nem serken.  Nem törődök a szavaival, sem hideg kezével mely az enyémet szorítja, nem tudom tőle elrántani, de ujjaim nem kulcsolódnak az övére, mereven állnak ellen a legkisebb gyengédségnek is. Tudom, hogy nem érdeklem, csupán a befektetését védené, nem az ő szavai, amik elcsitítanak, egyszerűen elfáradtam.
Figyelem, ahogy előveszi a telefonját, arcomon feszül a bőr, ahol rászáradtak a sós könnyek. Az első kérdést hallva elmosolyodom, úgy örülök, hogy csorbát ejthetek reményein. Megpróbál meggyőzni pedig erre semmi szükség, nem azért nem szólok, mert megmakacsoltam magam, ellenkezőleg, egy tervszerűség kezd kibontakozni zavarodott elmémben. Természetesen szavait nem feledem, s ha arra kerül sor tudom is mit kívánok tőle. A nyomás, ami eddig elképesztő erővel szegezett a földhöz, most egy pillanat alatt foszlik szerte. Fellélegzem, tekintetem ellágyul a megkönnyebbüléstől.
- Tizennyolc. – felelem őszintén, még mindig mosolyogva. - Nem ütötted meg a főnyereményt, haver. Szart se tudok a fajtámról.- mert Ők a tudatlanságban látták a biztonságomat, s talán ezzel sikerült megszabadítaniuk a hosszantartó szenvedéstől. Csak be kell neki bizonyítanom mennyire is hasznavehetetlen vagyok, és akkor egyszerűen végez velem. Gondolom, remélem naivan.
- Na, mi van? Most csalódtál?- szúrom gúnyos tekintetem az övébe, majd a telefon felé bökök.- Miért kell mindezt dokumentálnod? Dolgozol valakinek? – egy pillanatra belegondolok hány hozzám hasonló feküdhetett ezen az ágyon én előttem, és keserű epe gyűl a számba. – Hány éves vagy?- kíváncsi vagyok mennyi ideje űzi már ezt a beteges játékot. – Erre gerjedsz?- szorítom össze a számat.



† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptySzomb. Aug. 30, 2014 10:09 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


Az éjjel folyamán már a tudomásomra hozta, hogy tisztában van azzal, mi is vagyok. Ennek fényében pedig nem igazán értem a kérdését. Kissé összébb húzódnak a szemöldökeim, de nem a haragtól, hanem azért, mert a kérdése esetemben nem igazán helyénvaló.
- Halott vagyok ma chérie. Miért félnék attól, amin már túl estem? – a végső halál pedig egyáltalán nem riaszt meg. Nem vágyom rá, de nem is rettegek attól a perctől, amikor majd eljön. Nincs bennem beteges ragaszkodás az élőholt létemhez. Csupán elfogadom azt, aminek jönnie kell, és ha a végső elmúlás értem akar jönni, istenemre, tárt karokkal fogom várni.
Az a tény, hogy nem hajlandó lecsillapodni, csak akkor, amikor már vért fakasztott a saját csuklóin, mind bekerül a dokumentumai közé. Minden egyes alany máshogyan viselkedik és képességeiket van, hogy befolyásolja ez is. Természetesen nem minden esetben.
Felteszem az első ésszerű – számomra az – kérdést, amire választ várok. Ha nem óhajtja elárulni, vannak módszerek arra, hogy meg lehessen állapítani a hozzávetőleges korát, de miért kezdeném a drasztikusabb módszerrel, ha meg is kérdezhetem? Elvégre tudós volnék, nem hentes. Vagy nem teljesen az, de semmiképpen sem a szó szorosabb értelmében.
- Tehát fiatal vagy és tudatlan. Nem világosítottak fel a fajtádat illetően. Miért? – a kérdés csupán az én kíváncsiságomból fakad, a kutatás szempontjából a legkevésbé sem releváns.
- Non, non. Nem a fajtádról foglak kérdezni, hanem rólad. Vannak dolgok, amik érdekelnek. – javítom ki vagy magyarázom el neki a dolgot. Kezem még mindig az övét fogja, de arról nem veszek tudomást, hogy ő ezt nem viszonozza. Másik kezem felemelem, hosszú ujjaimmal az államon dobolok párat elgondolkozva. Elrévedésemből a hangja szakít ki. Íriszeibe fúrom saját, jég kék tekintetem.
- Nem mondhatnám. Csupán úgy emlékszem, ennyire fiatal alannyal még nem volt dolgom. Talán meglepetéseket rejtesz majd. Előre kíváncsian várom. – tekintetem az övét követi és eljutok egészen a telefonig, közben pedig már kapom is az újabb kérdést.
- Úgy volt, hogy én kérdezlek. – mosolyodom el megint fagyosan, melegség vagy barátságosság nincs egy szemernyi sem a mimikámban. Figyelmen kívül hagyom a kérdést, miszerint kinek is dolgozom. Egyrészről nem lényeg, másrészről az anyag nekem kell a kutatáshoz, hogy minden dokumentálva legyen róla.
- Ám legyen. Valamit valamiért, igaz? 446 éves vagyok. – és jön is a következő kérdése. Vajon mi járhat a fejében? Mit akarhat elérni? Eszelősen csillogó tekintetem megint ráfüggesztem.
- Azt hiszed, hogy ez egy szexuális játék? Hogy azért vagy itt, mert a fogva tartásod bármiféle gerjedelmet kelt bennem? – őszintén érdekel a válasza. Lassan hajolok hozzá közelebb, mikor megállok a mozdulatban, az orrunk szinte összeér. Hol az egyik, hol a másik szemét nézem, tekintetem ide-oda jár. Majd lassan elkezdenek íriszeim lejjebb vándorolni rajta. Előbb a nyakának ívét figyelem meg. Nem szólalok meg, nem reagálok több szóval a kérdésére, helyette inkább elengedem a kezét és nyakának ívén húzom végig hosszú, hideg ujjaimat, aztán haladok lejjebb, szinte alig érve hozzá. A mellkasán simítok végig a két mell között, aztán a hasán. Ahogy kezemmel, ujjaimmal bejárom testének ezen részeit, végig figyelem a saját mozdulatomat, immáron elhajolva tőle annyira, hogy meg is tudjam ezt tenni.
- Tudod, hogy ezzel nem segítesz magadon, mégis hergelni próbálsz. Miért? – hangom halk és mégis élesen csattan a helyiségen át, végül pedig a bőrére hull.
- Térjünk inkább vissza rád. Melyik elemet uralod? – újabb kérdésre várom a választ és felállok az ágyról. Ujjaimat elveszem a hasáról és lassan, akár egy ragadozó a prédáját, járom őt körbe.
- Tudod, lehet meggondolom magam és nem csak tanulmány leszel. Szókimondó vagy és olyan ajánlatokat teszel tudattalanul, amelyek… hogy is mondjam? Felhívást teszel keringőre? Tényleg táncolni akarsz az ördöggel, sápadt holdfénynél? – nos a mondat kissé átszerkesztve valóban egy elhíresült mozifilmből van, de jelen esetben rettentően találó.


note ha valami nem oké, csak szólj és átírom Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptySzomb. Aug. 30, 2014 11:29 pm


Gaspard & Cora

Tudja jól, hogyan értettem. Bosszant akadékoskodása, bosszant, ahogy két sötét szemöldöke összébb szalad s árnyékuk rideg kék szemeire vetül, amikkel engem méricskél, mint valami fura rovart. Minden halhatatlan féli az elmúlást, még jobban, mint az emberek. Elég, ha csak a szüleim példáját veszem, akik nem is voltak örök, csupán hosszú életűek, de minden gondolatukat az elmúlástól való félelem töltötte ki, olyannyira, hogy élni is elfelejtettek.
- Mindenki fél valamitől. – mormogom az örökigazságot halkan magam elé. A vágyak és a félelmek hajtanak minket, egyik sem létezhet a másik nélkül, az, hogy ő még itt van, él és láthatóan célokkal rendelkezik is azt igazolja számomra, hogy ő sem kivétel az általános tétel alól.
- Persze megértem, hogy próbálod leplezni, mind ezt tesszük. – szeretnék a bőre alá hatolni, csak hogy megbizonyosodjam róla ő sem különbözik tőlem annyira, mindezt azért, hogy csitítsam félelmemet. Neki is van gyengéje, egy sebezhető pont, ami azt jelenti, hogy számomra is van remény. Remény, igen, az ami most cserben hagy engem hosszú, hosszú percekre. Kitombolom magam, kicsit jobb a fájdalmak ellenére is, pláne, hogy feloldja azt az átkozott igét, vagy akármit, amivel gúzsba kötött. Kiszabadulok húsbörtönömből, most már csak a szíjak tartanak fogva. Kezdetét veheti a kérdezz-felelek.
- Így látták jónak. - felelem hűvösen, tompa tekintetem valahová a távolba, a múltba fókuszál. Felrémlik előttem arcuk, anyám egy könyv mögül kukucskál rám, apám hajó makettet épít homlokát ráncolva. Zsibbadok, érzékszerveim eltompulnak. Két kezemet eltolom törzsemtől, így a szíj a már meglévő horzsolásaimba váj. A fájdalom segít leküzdeni a tompultságot. Kész vagyok folytatni a játékot, és önhatalmúlag átveszem a kérdező szerepét. Némelyikre érkezik válasz, némelyikre nem, bár néha a hallgatás is felér egy felelettel.
- Ejha!- szóval valamikor a 16. században látta meg a napvilágot, talán Franciaországban, bár ez korántsem biztos. Ennyi év alatt rengeteg nyelvet elsajátíthatott, s talán az akcentusa nem több, mint egy önkényesen felvett manír.
- Talán, azért?- kérdezek vissza, állva már-már tébolyult tekintetét. Közel hajol hozzám, nagyot nyelek. Lélegzetvételeinek hiánya, akkor tudatosul bennem, mikor azon kapom magam, hogy én visszatartom az enyémet. Túl közel van, szemem összeakad, ahogy tekintetem végig hordozom arcán. Felrémlik bennem egy emlék, élénk, pulzáló egy barnahajú lányról, és az ő csókjáról. Utóbbi és a kacarászás most elmarad, csak számsarka rándul egy pillanatra felfelé, míg tekintete arrébb nem vándorol és hűvös ujja bőrömhöz nem ér. Légzésem felszínessé válik.
- A tenyered, nyomd hozzá a tenyered. - mondom, mikor ujjával a köldököm mellett halad el. Talán a félelem mondatja ezt velem, tartok tőle, hogy keze tovább barangol lefelé, és csak szeretném valamivel megakasztani, talán a kíváncsiság. Kíváncsi vagyok meleg-e ott a bőre, ahol a kezem oly hosszú időn keresztül az övéhez ért. Kérdésére többféle válasz is megfogalmazódik bennem, és mindüket egyformán igaznak érzem. Mert megvetlek, mert félek és ilyenkor hajlamos vagyok ésszerűtlenül cselekedni, mert ki akarom húzni a gyufát, hogy gyorsan és fájdalommentesen végezz velem, mert nem akarok láthatatlan lenni, azt akarom, hogy tudd létezem, és én is ezt érezhessem. Ám mindez kimondatlan marad. Jöjjön inkább a következő kérdés.
- Szívesebben mutatnám meg. – teszek is rá egy kísérletet, valószínűleg eredménytelenül .- Mit tippelsz?- ódázom tovább a válaszadást. Zavar, hogy annyit mászkál, belefájdul a nyakam, ha követni akarom, így tekintetem inkább a plafonra szegezem, mely összeszűkül az idézet hallatán. Ó, hát persze!
- Szóval így tekintesz magasra, te volnál a meg nem értett őrültzseni?- a tekintete mondjuk erősen hajaz az idézet gazdájának karakteréjére.- Akkor most előléptetsz? – kíváncsiskodom, vajon mi lehet a kísérleti patkányt követő lépcsőfok. – Talán akkor el is oldozol?- zörgetem meg a szíjakat, amelyek bokáimat ölelik.



† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Aug. 31, 2014 12:02 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


Félelem. Főnév. A menekülési vágy érzelmi szintje. Érdeklődéssel fordulok a lány felé.
- Tudod mi a félelem meghatározása Darwin szerint? ”A szív gyorsan és erőteljesen ver, úgy, hogy nekiütődik a bordáknak. A bőrből az erős félelem hatása alatt veríték válik ki. A szőrszálak a bőrön egyenesen állnak, és a felületi izmok reszketnek. A szív zavart mozgásával együtt a levegővétel felgyorsul. A nyálmirigyek hiányosan működnek, a száj kiszárad, és gyakran tátott és elnémult.” Nem ma chérie, nem félek. – türelmesen és lassan magyarázok neki. Nem csak azért nincs bennem félelem, mert a felsorolt testi tünetek egyikét sem produkálom már hosszú évszázadok óta, hanem, mert ezen érzést egyáltalán nem érzékelem. Nincs miért félnem, hát nem teszem.
- Azt tenném? Próbálom leplezni? Valóban ezt hiszed? – miközben kérdezgetem, úgy szedem a lépcsőfokokat le a labor felé.

- Hm. – érdekes és némiképpen elgondolkodtató, hogy jobbnak látták a felmenői, ha elhallgatják előle létezésének titkait. Ez ostobaság. Nem vezet a túléléshez, sokkal inkább kiszolgáltatottá tesz, hiszen, hogyan is készülhetne fel a sötétben rá vadászókra, ha azt sem tudja, hogy kicsoda is ő pontosan? Ez azonban tulajdonképpen az én malmomra hajtja csak a vizet, hiszen nekem kapóra jön, hogy ismeretei a fajtájával kapcsolatban merően hiányosak.
Figyelem arcának vonásait, azt, ahogyan eltolja a kezeit a törzse mellől és a szíjak a gyógyuló horzsolásait sértik fel újra. Kissé oldalra billen a fejem. Újabb megfigyelés, újabb eredmény.
- Ez a védelmi mechanizmusod? A fájdalommal uralod a tested? – érdekes. Igazán érdekes. Nem csupán a különleges mivolta miatt, de elmeállapota is olyan szintet mutat, amelyet ugyanolyan élvezet lesz tanulmányozni, mint a testét és képességeit.
Hozzáhajolva figyelem meg jobban. Újfent visszakérdez. Nem válaszolok azonnal, előbb megérintem a nyakát, lassan húzom le ujjaimat a mellkasán, tekintetem pedig a saját mozdulatomat követi.
- Nem ma chérie, nem azért. – hangom elgondolkodó, mintha nem is itt lennék gondolatban, hanem valahol egészen máshol. A helyzet viszont az, hogy nagyon is élénken figyelem őt, minden rezdülését, mellkasának emelkedését és süllyedését, ahogyan levegőt vesz újra és újra és újra.
Levegővételei egyre felszínesebbé válnak, a szívverése is felgyorsul mellkasában. Még így is érzem, hogy alig érek a bőréhez. Lejjebb haladok a testén, most jön a has puha és mégis feszes vonala. Amikor megszólal, megállok a mozdulatban és lassan fordítom felé a tekintetem. Arcom bal felén egy fél mosoly játszik, ami a képemen lévő heg miatt inkább eltorzult mimika semmint, valódi örömet kifejező jelzés. Kezem azon pont felett tartom, ahol az imént megálltam és elgondolkozva méregetem. A tenyerem nyomjam hozzá. Vajon miért? Mi célja van ezzel? Mit akar érezni?
Lassan, csak nagyon lassan csúsztatom ujjaimat a bőrén úgy, hogy közben a tenyerem közelít a hasfala felé. Végül pedig az egész tenyeremmel érintem őt. Bőröm átvett valamennyit az övének melegéből, de még így is hűvös érzést hagy maga után. Nem tartom szükségesnek, hogy beindítsam a vérkeringésem, ezért érintésem hideg, testem színe pedig fakó.
Érdekel, hogy miért akar hergelni, mi célja van vele, de nem a rá választ. És tulajdonképpen a következő kérdésemre sem.
- Tényleg azt hiszed, hogy hagyni fogom ebben a percben, hogy megmutasd melyik elemet birtoklod? – lemondó vigyorba torzul a képem. Tényleg ennyire ostobának néz?
- Előbb-utóbb kiderül. Eljön a nap, amikor használni fogod, de nem ellenem, mint ahogyan azt most gondolod, hanem a kedvemért. Még nem tudod, de majd rájössz, hogy számomra az idő nem jelent semmit. Képes vagyok kivárni, tartson bármeddig is, amíg megérted ezt. Már tudod milyen régóta létezem. Azt hiszed négy évszázad nem tanított meg kellő türelemre és kivárásra? – bal szemöldököm kissé megemelkedik. Ha türelmetlen lennék és könnyedén elveszteném a fejem, már nem léteznék. Ez ennyire egyszerű.
Körbejárom egyszer és amikor megállok a jobb oldalára helyezkedek a mellkasával egyvonalban. Bal kezem a feje mellé teszem az ágyra és megint lassú mozdulatokkal hajolok hozzá közel. Jobbommal a halántékán simítok végig, aztán hüvelykujjammal az alsó ajkán.
- Én, mint meg nem értett zseni? Valóban zseni vagyok, ez nem kérdés. De, hogy meg nem értett-e? Kinek kellene megértenie engem szerinted? – kérdezek vissza és hosszú ujjammal megint végigsimítok az ajkán. Tekintetem pedig a szájára szegezem. Olyan finoman érintem, mintha törékenynek tartanám.
- Miért engedném el a lábaid, ha még nem válaszoltál nekem? Ha válaszolsz, teljesítem a kérésed, ha nem, akkor nem. Ezt már elmondtam neked. – türelmesen emlékeztetem arra, amit már egyszer felvázoltam neki. Ha válaszol, akkor lehet róla szó, de amennyiben nem…
- Melyik elemet uralod? – teszem fel a kérdést ismételten és még mindig az ajkaira függesztem fagyos tekintetem.


note ha valami nem oké, csak szólj és átírom Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Aug. 31, 2014 4:26 pm


Gaspard & Cora

- Őőő, nem?- mondom hitetlenkedve, de nem sokáig tart sötétben. Bár Darwin tanulmánya teljeséggel ismeretlen számomra, még sincs kétségem afelől, hogy pontosan ismétli szavait. Hátborzongató. Figyelemmel követem ajkainak mozgását, miközben mondandóján gondolkozom.
- Értem, hogy mit akarsz ezzel sugallni, csak nem értek vele egyet.- kötöm az ebet továbbra is a karóhoz. Talán csak nem tudja még mitől féljen, mert túlságosan elszédíti a hatalma, de ha rajtam múlna, megismertetném vele, hogyan működik is ez…
- Ezt.- bólintok kérdésére, s a témában nem születik megegyezés.

A kérdései felzaklatnak, még jobban, mint az, hogy milyen kiszolgáltatott helyzetbe kerültem. Felszaggatja a régi sebeket, olyan dolgokat rángat elő a múltból, amiket jobb lenne hagyni elfeledve megrohadni a rájuk telepedő por alatt. A fájdalom számomra jóval több annál, mint ami, ez az út, amely segít visszatalálni önmagamhoz. Nem tesz boldoggá, hogy szemtanújává vált ennek a folyamatnak. Nem áll szándékomban válaszolni a kérdésére, még a tekintetem is elfordítom tőle egy időre, csupán addig míg a beszélgetés tovább nem halad, és azon kapom magam, hogy az oroszlán bajuszát húzogatom. Minden kiélezett érzékemmel észlelem őt, s a testem is reagál ezekre a tapasztalatokra. Légzésem szapora, szívem hevesebben verdes, bőröm felszíne nyirkossá válik, szépen sorjában produkálom a Darwin által leírt tüneteket, míg tenyerét nem fekteti a hasamra, akkor a félelem helyét csalódottság veszi át bennem. A keze hűvös, nem érzek érdemi különbséget, és ez magam se tudom miért lohasztja tovább kedvem.
- Nem.- felelem egykedvűen, vigyora bosszant, szavaival dühömet hergeli. Elképzelni se tudom, hogy valaha is bármit az ő kedvéért tegyek, ha megteszem, amire kér az magam miatt lesz, vagy azért, mert nem akarom, hogy bántson, vagy azért, mert én is úgy akarom. Meghökkent gőgje. Hallom, ahogy körülöttem járkál, pontosan tudom mikor merre jár, bár nem látom őt. A neonlámpák fénye bántja a szememet, hunyorognom kell, míg fölém nem hajol útját állva a kis fotonoknak.
Az önbizalmával nincsenek problémái, bár ez nem új keletű ismeret, de azért megmosolyogtat.
- Én szeretnélek megérteni.- felelem, s valóban úgy gondolom nem lenne haszontalan, ha átláthatnám mi is zajlik le elborult elméjében.
- Ez kellemes neked?- kérdem fojtott hangon, hiszen közben ujjával újra ajkamon barangol.
- Gondoltam felajánlhatnád magadtól, csak úgy, ajándék gyanánt, a kérésem, nem ez lesz. – rab lennék így is úgy is, egy ilyen lehetőséget nem fogok elpazarolni.
- Adnál egy kis vizet? Teljesen kiszáradt a szám.- nyelek nagyon, megválaszolva s egyben figyelmen kívül hagyva kérdését. Kíváncsi vagyok meddig mehetek el, mikor veszíti el azt a legendás nagy türelmét.
- Te fogsz nekem bevásárolni? Nehezen képzellek el a közértben.- kuncogok.



† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Aug. 31, 2014 5:06 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


- Ha előre tisztában vagy azzal, hogy a felvetésedre a válasz nem lesz, miért próbálkozol? – hiszen most mondta, nem hiszi, hogy hagynám megmutatkozni az erejét, mégis erre utalt egy perccel ezelőtt. Vagy talán azt gondolja, hátha bejön a dolog? Ez vajon a fiatalságából és tapasztalatlanságából ered vagy javíthatatlan optimista lenne? Számtalan kérdés merül fel bennem vele kapcsolatban és oly sok válasz marad függőben vagy kimondatlan.
Válasza meglep, noha nem mutatom ki, csupán szemeim tágulnak egyetlen milliméterrel nagyobbra és az is csak a másodperc tört részének erejéig.
- Ugyan miért akarnál megérteni? Nincs rá okod és ha valóban ez lenne a célod, nem makacskodnál velem, ma chérie. – ajkai vonalát figyelem, amelyeken újra és újra végigsimítok. Kérdése hallatán a tekintetére emelem saját jég kék íriszeimet.
- Neked kellemes? – kérdezek vissza pontosan úgy, ahogyan ő is megtette már számtalanszor az elmúlt pár percben, mióta itt lent vagyunk.
- Miért ajánlanám fel, ha nem adsz érte cserébe semmit? A jutalom lényege nem az, hogy érdemtelenül megkapd. Az életed a ma estével megváltozott. Ne reménykedj a hős megmentőben, a szökésben vagy bármi másban. Csak te vagy és én ezentúl. Mi ketten, ezen a helyen. És ennyi. Nem lesz más, nem lesz semmi egyéb ezenkívül. Érted már? – talán abban reménykedik, hogy ez csak átmeneti, hogy a dolgok másként fognak alakulni, de nem. Nem tervezem, hogy máshogyan alakulnának és szeretném, ha ezt ő is megértené.
Megint nem válaszol. Úgy tűnik próbálgat, tesztel. Felmerül a kérdés, hogy most melyikünk is melyikünk alanya.
- Oly sok mindent szeretnél és oly keveset adsz. Elkényeztetett vagy. – elhajolok tőle. Nem kétlem, hogy úgy nőtt fel, csak jeleznie kellett mit akar és hamarosan meg is kapta, anélkül, hogy igazán tett volna érte bármit is az életben. Nem szeretem az elkényeztetett lényeket. Nincs bennük a cél eléréséhez szükséges akarat és alázat.
Leülök egy gurulós, forgószékre. Az egyik szekrény alsó fiókjából előveszek két orvosi kesztyűt és felveszem azokat. Mindketten tudjuk, hogy ő milyen gyorsan regenerálódik, nem a baktériumok miatt van erre szükség, hanem azért, mert az én vérem méreg a számára. És ki tudja, bármi megtörténhet. A kesztyűket egy fecskendő követi, azt egy szélesebb rugalmas szalad, ami ahhoz kell, hogy a karját elszorítsam, amíg megszúrom majd a tűvel.
- Tényleg nem ismered a fajtánkat, igaz? Mit tudsz egyáltalán a vámpírokról? – nem intézek bevásárlást, két okból sem. Az egyik, ma már mindent be lehet szerezni az interneten – helló modern világ – és házhoz is hozzák azt, a másik, ha akarok, magam mellé veszek egy ghoult és az majd elintézi az ilyesmit. Van jobb és fontosabb dolgom is a vásárlásnál.
Közben a karjára teszem a szorító szalagot és meghúzom.
- Vért veszek tőled, két ampullával. – felemelem, hogy lássa.
- Nem lesz fájdalmas, kissé talán kellemetlen. Amint elhagyja a tű a vénád és a bőröd, nagyjából két-három másodperc alatt be is gyógyul a seb. – az elején azt mondtam neki, hogy nem fogok neki most még fájdalmat okozni. Tartom magam a szavamhoz. És ha tudja mi fog következni, talán kevésbé esik pánikba.
A kidagadó vénája fölé helyezem a tűt és egyetlen kíméletes mozdulattal szúrom meg, majd veszem le róla a szorítót és az ampullát a helyére téve már csordogál is az aranyló vére.
- Vizet szeretnél és azt, hogy oldozzam ki a lábad. Megteszem, ha válaszolsz. Addig azonban nem. – emelem rá a tekintetem és ahogy megtelik az első ampulla, kicserélem a másikra.
- Valójában azt tervezem, hogy a most levett véreddel lezárom a házat, de csak a számodra. Nem tudod majd elhagyni. Úgy működik majd, mint egy erőtér, kifejezetten rád szinkronizálva. A házban a képességeidet is blokkolja, viszont szabadon járhatsz- kelhetsz idebent. Mégiscsak kényelmesebb, mint ehhez az ágyhoz szíjazva lenni. De ehhez válaszokat kell adnod. Rajtad áll, hogy mi lesz. Csakis rajtad. – megtelik az ampulla és elveszem azt is. Kihúzom a tűt belőle majd egy kis gézpamaccsal rászorítok a sebre pár pillanatig.
- Tehát, hogy döntesz?


note ha valami nem oké, csak szólj és átírom Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Aug. 31, 2014 7:29 pm


Gaspard & Cora

- Miért ne?- igen, szomorú, de ennél okosabb válasszal nem tudok előrukkolni. Illetve tudnék, de nem tűnik tanácsosnak, mert hát azt mégse mondhatom, hogy azért próbálkozom, mert teljesen őrültnek tűnik, s mint ilyen számomra kiszámíthatatlan. Erőltetett indok is volna, hisz jórészt, csak kekeckedem.
- Ha rájövök mi zajlik a fejedbe, kitapasztalhatom a természeted, úgy pedig kiszámíthatóbbá válsz számomra, és az nagyban fokozná a biztonságérzetem, kedvesem.- nyomom meg keményen az utolsó szót, megelégelve a becézgetést, mind amit szavak útján közvetít felém, mind amit az ujjaival tesz. Roppant kíváncsi lennék, mit akar ezzel elérni, így akarja csökkenteni az engem ért stresszt, vagy valami más van e mögött. Válasz helyet, azonban megkóstoltat saját fegyveremmel.  Kérdésére nagyon egyszerű a válasz, én mégis alaposan megfontolom. A bőre sima, az érintése lágy, ő pedig az arcán húzódó heg, bőre fakósága ellenére vonzó, cselekedetein túl az teszi taszítóvá, amit a tekintete sugall, mégis van benne valami hátborzongatóan kellemes.  
- Nem.- felelem.
Kíméletlenül vázolja kilátásaimat. Belegondolok mit hagynék hátra, se barátaim, se munkám, se családom. Ott van persze Tony bácsi, aki bizonyára aggódna, lehangolt lenne egy ideig, de végső soron megkönnyebbülne, hogy megszabadul attól a tehertől, amit én jelentek neki. Vajon mi lenne nem csekély örökségemmel? Gondolom Tony kapná meg idővel, egész jól jönne ki a dologból. A szabadságérzetemen kívül nem sok mindent veszítenék, mégsem vagyok képes elfogadni a gondolatát, hogy ennyi vár csak rám. Nem hiszem, hogy bárki képes lenne erre az én helyemben.
- Megpróbálhatnád megkedveltetni magad, én ezt tenném a helyedben.- szolgálok végül valamiféle magyarázattal arra, mi haszna származna az ajándék jellegű gesztusokból. – Feleslegesen ugyan, de próbálkozhatnál.- fűzöm hozzá a miheztartás végett. Megkapom tőle, hogy elkényeztetett vagyok, nem ő az első aki rávilágít erre, de általában rögtön terítékre kerül olyankor önzőségem is. Elkényeztetett vagyok és önző, ha nem így lenne már hónapok óta a tenger fenekén hánykolódna rothadó testem. Furcsa, hogy bánom, hogy nem így van? Azt mindenesetre sikerült elérnie, hogy elmenjen a kedvem a cseverészéstől. Próbálom nem mutatni jelét mennyire megrémít, amikor a kesztyűkért nyúl. Fogalmam sincs mit akar, szorosan egymáshoz kell préselnem ajkaimat, hogy ne kezdjek rimánkodásba.
- Azt, hogy mind a vérünket akarjátok, és hogy nagy ívbe kerüljek el benneteket. – ami jól láthatólag nem jött össze, de most hogy közelít felém a tűvel nincs kedvem ezen humorizálni. Kicsit megkönnyebbülök, mikor a szalag a karomra kerül, nem pedig máshová. Még soha nem vettek tőlem vért, érthető okokból, többek között azért, mert világéletemben kiváló egészségnek örvendtem, így nem tudom mire is számítsak pontosan. Persze már vágtam meg magam, voltak csúnya sebeim, sokukat szándékosan ejtettem magamon, így aztán egy icurka picurka tű látványa nem kellene, hogy így felizgasson. Hangtalanul tűröm a folyamatot, csupán karom és arcom rándul meg egy pillanatra, mikor a tűz áthatol bőrömön, a feszítő érzés rögtön enyhül, mikor arany vérem csordogálni kezd. Figyelem, ahogy megtelik a fiola, és az ő reakcióját is. Arca rezzenéstelen, nem látom, hogy örült vágy törne rá, vagy egyáltalán kísértésbe esne, pedig úgy tudom a vérünk épp ilyen hatást kellene, hogy kiváltson a fajtájából. Sokszor „dolgozhatott” már hozzám hasonlóval. Szeretném megkérdezni, hogy mik a tervei a véremmel, de nincs rá szükség magától elárulja. Nem számítottam erre. Vajon minden vámpír képes erre, vagy náluk is úgy megy, mint mifelénk, ő is csak egy bizonyos képességgel rendelkeznek? Nem tagadom az általa vázolt eshetőség sokkalta szimpatikusabb, mint jelenlegi helyzetem, hogy még a karomat se tudom ott megdörgölni, ahol szeretném. Hosszan elmélázok mielőtt megszólalnék.
- Víz.- bököm ki, s ezúttal a kötelező kérdés is elmarad, pedig rengetek kívánkozik ki belőlem, helyette csendben várom a jutalmamat.  




† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Aug. 31, 2014 8:21 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


- Tehát szeretnél a fejembe látni. Merész gondolat ma chérie. Hidd el, nem akarod te azt tudni, hogy mi is zajlik ott bent. Még akkor sem, ha ezáltal kiszámíthatóbbá válnék a számodra. Vagy netán az is érdekel már, hogy miért vagyok olyan, amilyen? – újabb hideg mosolyt kap tőlem, amikor kedvesemnek szólít. Úgy tűnik mégiscsak együtt tudunk majd dolgozni, nem is volt ez olyan nehéz.
- Látod? Egy lépéssel máris közelebb vagyunk egymáshoz. A kedvesével nem bánik rosszul senki, igaz? – ujjaim még mindig ajkain játszanak. Megfigyelem őt. Különböző ingereket kap és érdekel melyik mit vált ki belőle. Sokat elmond róla, a mentalitásáról, arról, hogy milyen is a való énje. A szavak, azok csak szavak. Jobban érdekelnek a tettei, hiszen mondani bárki bármit mondhat és koránt sem biztos, hogy az a valóságot takarja.
Mindemellett pedig szép, finom vonásai vannak. Ajkai, arcéle, a szemei, a haja színe, alakja mind tökéletessé teszik őt. Kifejezetten szépnek találom. A külsején túl pedig érdekesnek. Másként reagál, mint a legtöbben és meglepő kérdései is vannak.
- Tehát nem kellemes számodra a lágy és gyöngéd érintés, a simogatás. Vajon azért, mert más jellegű érintést kedvelsz vagy azért, mert az érintés tőlem származik? Tapasztaltad már korábban, ha így értek hozzád? – faggatom tovább, noha ez mind csak a személyes kíváncsiságomból fakad, a tanulmányt nem igazán érinti. Maximum csak annyiban, hogy így könnyebb megértenem őt.
Megint meglep, ez pedig nem gyakran fordul elő velem, bár most inkább azzal, hogy nem érzékeli, valóban gyengéd vagyok vele.
- Hogy érted ezt? Hiszen kedves vagyok veled. Figyelek rád. Válaszolok a kérdéseidre. Mit szeretnél, vajon mit tegyek, hogy megkedvelj? Nyilván azzal számolnod kell, hogy nem foglak elengedni. – megint oldalra billen a fejem, ahogy méricskélem. Érdekel, hogy mitől is válnék számára kedvessé, ha már felvetette a dolgot. Nem azért, mert valóban az akarok lenni, csupán a kíváncsiság az, ami miatt kérdezem őt.
- És arra nem gondoltál, hogyha te kedvelteted meg magad, abból ugyanolyan jól profitálsz te magad is. Azt mondod a helyemben ezt tennéd. Akkor miért nem teszed? – úgy érzem a logikájában van némi ellentmondás, de reményeim szerint hamarosan ki fog derülni, hogyan is gondolta azt, amint az imént mondott.
Közben előkészülök a vérvételhez. Jól sejtem, hogy még nem élhetett át ilyesmit, vérének színe azonnal lebuktatta volna az emberek előtt is.
- Ez elég kevés, de legalább igaz. – alig valami információ van a birtokában ezek szerint róla, már ha valóban igazat mond. És amíg nem fedezem fel, hogy hazudik nekem, addig nincs okom azt feltételezni, hogy nem őszinte.
Vérének szaga, látványa és ígérete számomra is éppoly vonzó, mint bármelyik vértestvérre nézve. Csupán Céline mellett megtanultam fegyelmezni magam és az ösztöneim. Muszáj volt. A laborban uralkodó kínos rendezettség árulkodhat arról – már, ha észreveszi –, hogy bizony, amíg a dolgok a kontrollom alatt vannak, addig nem nehéz magamat sem fegyelmeznem. Én ebbe kapaszkodom, pontosan úgy, ahogyan ő a fájdalomba. Talán több a hasonlóság kettőnkben, mint azt bármelyikünk is sejtené.
Leveszem a vérét és várom, hogyan is dönt. Meg sem kell kérdeznem újra, megkapom a választ.
- Úgy tűnik a mentalitásotok és az uralt elemetek között nincs összefüggés. Milyen érdekes. – ebből a lányból sokkal inkább néztem volna ki a tűz elemet, mint egy egykoron ismert Különlegesből, akihez a víz passzolt volna jobban véleményem szerint. Ez azonban most nem releváns ebben a helyzetben, ezért a gondolatot el is engedem.
- Látod, nem is volt olyan nehéz ez. Még az is lehet, hogy egészen jól ki fogunk jönni egymással, ma chérie. Most eloldozom a lábaidat és hozok neked vizet. Kis időbe telik, míg lezárom a házad, ezért elengedni kicsit később fogom mindkét kezed, de elengedem. – bólintok is egy aprót. Tartom magam ahhoz, amit mondok, nem fogom ilyen szempontból átejteni. Mi okom lenne rá?
Lehúzom a kesztyűket és kioldozom a lábait, majd egy pohárba töltök vizet és visszamegyek hozzá. Bal kezem a tarkója alá csúszik és finoman megemelem a fejét, jobbomban pedig ott a víz, amit az ajkaihoz emelek.
- Lassan idd. – hangomban felfedezhető annyi, hogy azért figyelmeztetem, mert nem akarom, hogy baja essen, akkor sem, ha tulajdonképpen azonnal helyre is jön.
Ha elfogadta a vizet és ivott, akkor leteszem a poharat az egyik asztalra és magamhoz veszem a két fiolányi vért, majd felé fordulok.
- Most felmegyek és lezárom a házat. Addig magadra hagylak. Próbálj pihenni egy keveset. – előszedek egy melegítő takarót – olyat, amilyet a kórházakban használnak – és betakarom. Utána hátat fordítva neki megyek fel a földszintre.

A varázslat elvégzése belekerül némi időbe, még az ő aranyló vérével is. Bonyolult varázsige és hosszú ideje nem volt már arra szükségem, hogy használjam. Megteszem az előkészületeket és eltart több, mint egy órán keresztül, mire sikerül mindent előkészítenem és az aranyló vért felhasználva létrehozni a varázslatot, amely megköti a lány erejét és bezárja testét a házba. Néhány naponta meg kell majd ismételjem, mert bár az ő vére a lehető legtökéletesebb, az én mágiám koránt sincs olyan szinten, mint amilyen szinten van egy Különleges vére. Erről azonban neki nem kell tudnia. Ahogy végzek mindennel, visszamegyek hozzá a laborba.
- Ma chérie. Pihentél? – lépek oda mellé és megsimogatom a haját, aztán a karján simítok végig fentről lefelé, egészen a csuklójáig és eloldozom a kezét.
- Szeretném, ha észben tartanád, erősebb, gyorsabb és idősebb lévén jóval tapasztaltabb vagyok nálad. Tudom, hogy szeretnél túljárni az eszemen, de több, mint négyszáz évnyi előnyöm van veled szemben. Ha bármivel próbálkozol, visszaveszek minden engedményt és nem engedlek a házban szabadon kószálni. Mindez csak addig működik kettőnk között, amíg hajlandó vagy együttműködni velem. – szeretném, ha tisztában lenne a következményekkel, mielőtt még nekiállna próbálkozni. Mert afelől kétségem sincs, hogy megpróbál majd szökni valamiként. Megkerülöm az ágyat és a másik kezét is elkezdem eloldozni.
- A házban az egyetlen olyan eszköz, amivel a külvilágot elérhetnéd, az a telefonom, amit mindig magamnál tartok. – és ezzel együtt már nyúlok is a szekrény tetején hagyott készülékért és elteszem azt.
- Választhatsz odafent egy szobát. – hátrébb lépek az ágytól, hogy felkelhessen, ha akar.


note ha valami nem oké, csak szólj és átírom Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Aug. 31, 2014 10:35 pm


Gaspard & Cora

Olyan ez, mint amikor az ember lát egy balesetet, látja a leszakadt tagokat, a roncsolódott testet, és bármilyen szörnyű is képtelen elfordítani a tekintetét, mert kíváncsi, ilyen az emberi természet, s ebben én sem különbözöm. Ez is része az egésznek és miért tagadnám, érdekel.
- Kíváncsi vagyok.- vonom meg a vállamat, már amennyire a szíjak engedik, és igyekszem nem tudomást venni gúnyos hangvételéről, ami nehéz. Néha azt is nehezemre esik eldönteni, hogy tréfál-e velem, vagy valóban komolyan gondolja, amit mond. Nem is tudom melyik eshetőség a rémisztőbb. Nem akarom, de ismét gondolkodóba ejt. Tény, hogy nehezen viselem a gyengédséget, de ennek csupán a kötődéstől való félelmem az oka, ezt még én is tudom.
- Egy asztalhoz kötözve, miközben úgy méricskélnek, mint egy darabhúst? Hát, nem.- háborgok. Vele van bajom, nem azzal, amit a kezével csinál, az csupán azért zavar, mert szembemegy mindazzal, amit érzek, amit éreznem kellene. Nem idevaló, helytelen, bosszant.
- Azért össze ne törd magad.- mormogom hitetlenkedve. Úgy tesz, mintha tényleg érdekelné, hogy miként vélekedek erről. Összezavar, nem szabad, hogy a bőröm alá másszon, mert átragasztja rám őrületét, és nekem épp elég megbirkóznom a sajátommal.
- Talán azt teszem, csak éppen nem vagyok jó benne.- mosolyodom el gúnyosan, tekintetemmel az övét kutatva. Ő racionális nézeteket követ, engem az érzelmeim vezérelnek, könnyebben játszhatná meg magát, mint én. Talán azt is teszi, kitudja, egy pillanatra sem bízhatok benne. – Szóval, ha engedelmes áldozati bárányként viselkednék kedvelhetőbbnek találnál?- nem hiszem, de talán csak, mert magamból indulok ki.
A vérvétel kis kellemetlenségnek bizonyul csupán, inkább élném ezt át százszor, mint a simogatás. Viszonylagos szabadságom ígéretével sikerül átmenetileg együttműködésre bírnia. Érdekes amit mond, apám szerint tipikus víz vagyok, voltam, hol békés kis patak, hol háborgó tenger, előbbi általában míg alszom. Sokszor viccelődött ezzel. Hiánya most fájdalmasan mar belém. Igyekszem figyelmemet inkább fogvatartómnak szentelni, s ekkor tudatosul bennem, hogy a nevét se tudom, s ő se kérdezte az enyémet, gondolom nem érinti a kutatását ilyen lényegtelen részlet.
Eloldozza a lábaimat, míg a szíjjakkal tényked azon gondolkodom, hogy megrúgjam-e, sikerülhetne, de nem lenne semmi értelme, s csak azért, mert jól esne nem szeretném újra megköttetni magam, míg ezen elmélkedek el is illan a lehetőség, de legalább a lábaimat szabadon mozgathatom. Fel is húzom mindkét térdem, talpamat az asztal lapjának tapasztva. Hamarosan visszatér a vízzel.
- Megy egyedül is.- hívom fel rá a figyelmét, mikor hideg ujjait tarkóm alá csúsztatja. Képes vagyok megtartani a fejemet egyedül is, még, ha kicsit kényelmetlen is így. Nagyokat kortyolok, de az utolsó nyeletet, csak imitálom. A vizet a számban tartom, így hát nem is hallatom a hangom, míg el nem hagyja a helyet. Akkor eltátom a számat és próbálom uralmam alá vonni a vizet, a teremtésével kudarcot vallottam, de talán irányításával megbirkózóm. Percegik próbálkozom eredménytelenül, nem bírom tovább cérnával legszívesebben a földre köpném, de félek, hogy nem sikerülne és nincs kedvem a köpetemben fetrengeni, míg ő vissza nem ér, így hát csendben, legyőzötten nyelem le.

Míg távol van a labor felszereléseit nézegetem melyek szép pedáns rendben sorakoznak, és melyek többségéről azt se tudom mire jó. Sokára jön, kezdem elunni magam és ilyenkor a gondolataim hajlandóak nem kívánatos vizekre evezni, így hát megkönnyebbülök, mikor hallom az ajtó nyílásának neszeit, és léptei zaját. Kitekeredett testhelyzetben figyelem, ahogy közelít.
Nem felelek kérdésére, túl izgatott vagyok, hogy előhozakodjak valami frappánssal a szabadság ígéretétől. Tartottam tőle, hogy nem tartja be a szavát. Amint lehetséges felülök az ágyban, átmozgatom elgémberedett tagjaimat.
- Vettem.- lököm el magam az ágytól, két lábbal huppanva a földre. Nem fogok feleslegesen kockáztatni, addig nem próbálkozom, míg nem lesz valami beton biztos tervem.
- Amúgy se tudnék kit felhívni.- az egyetlen, akit érdekelhet, hogylétem egy ember, akit eszem ágában sincs kitenni egy vámpír haragjának.
- Vannak itt rajtunk kívül mások is?- pillantok kíváncsian a fenti ajtóra. Talán sikerülhet valakit az én oldalamra állítanom, bár tudom, hogy óvatosnak kell lennem, s a folyamat eltarthat egy ideig. Saját szobám is lehet, elég nagy lehet ez a kecó. Ellép mellőlem és én máris elindulok felfelé, szeretném minél hamarabb elhagyni ezt a rohadt pincét. A lépcső felénél fordulok vissza.
- A kívánságom, szeretném felhasználni.- idefentről végre én nézhetek le rá, és ez felbátorít. Azt mondta a szabadságom visszaadásán kívül teljesíti a kérésemet. – Szeretném, ha ahhoz szíjazva töltenéd az éjszakát.- mutatok az asztalra, miközben világos tekintetem őt fürkészi, arcom mosolytalan, kíváncsi vagyok miként reagál, visszavonja-e adott szavát.




† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Aug. 31, 2014 11:28 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


- És pont rám vagy kíváncsi, holott néhány órával ezelőtt még s létezésemről sem tudtál. Milyen… érdekes. – szavaimat átitatja némi gúny. Nem hiszek abban, hogy valóban érdekelném őt. Azt már inkább tartom valószínűnek, hogy valamiféle játékot próbál játszani.
- Az csupán részletkérdés, hogy éppen hol vagy. Valóban ez lenne az oka annak, amiért nem viseled el a gyengéd érintést? Ezt nekem akarod beadni vagy magadnak is? – érdekel, hogy önmagát is ámítja-e vagy csak engem akar.
Véleményem szerint igencsak kedves és előzékeny is vagyok vele. Nem bántottam vagy nem jobban, mint amennyire szükséges volt. Én megpróbáltam lenyugtatni, részemről tehát megtettem mindent azért, hogy ne pánikoljon nekem teljesen feleslegesen. Az pedig, hogy ő erre mennyire volt érzékeny, már egy egészen más dolog ugyebár.
- Nem terveztem semmi ilyesmit. – sem magamat, sem őt, sem pedig semmi mást nem óhajtok összetörni.
Érdekel, vajon ő mennyire próbálkozik azzal, hogy megkedveljem. Nem gondolom, hogy töri magát ezért és mikor kimondja a szavait ezzel kapcsolatban, részben hihetőnek találom.
- Akkor próbálkozz erősebben. Mindkettőnknek könnyebb lesz, ha nem akarsz minden erőddel gyűlölni. – megint oldalra billen a fejem, ahogy őt figyelem. Kérdése megint érdekes momentum tőle. Ahogy egyre többet beszél és kérdez, egyre inkább azt állapítom meg, hogy ő egy igen érdekes képviselője a fajának.
- Szeretnéd, ha kedvelhetőbbnek találnálak? – egyfelől tényleg érdekel, hogy igen-e vagy sem. Másfelől viszont remekül kezd beválni a kérdésre kérdéssel felelés, amely az ő taktikája volt. Mostanra azonban nem esett nehezemre ellene használni azt, amit velem szemben próbál(t) bevetni.
A vérvétel után eloldozom és inni is adok neki. Ugyan kifejezi, hogy nem kér a segítségemből, de ezt figyelmen kívül hagyom és szavai ellenére nem engedem el őt. Csak ezután megyek fel a házba és teszem a dolgom, ami időigényes. Ahogy végzek ezzel, csak azután megyek vissza a laborba, hozzá.
Tartom a szavam és eloldozom, de előtte elmondom neki, hogy kár próbálkoznia bármivel is.
- Kreatívnak látszol, szerintem kitalálnád kinek telefonálj. A telefonomat kódzár védi, tehát, ha megszerzed, azzal sem mész semmire. Gondoltam jobb, ha ezt is tudod. Segítek abban, hogy ne légy meggondolatlan. – az asztal szélének támaszkodok és összefonom magam előtt mindkét karomat. Így figyelem, hogy mit csinál és merre megy.
- Nincsenek. Egyelőre csak ketten vagyunk. Megmondtam neked, csak te és én. Komolyan gondoltam. – a ház hatalmas, több emeletre osztott, de én leginkább a labort használom és azt a helyiséget, ahol eddig a nappalokat töltöttem. Bár most, hogy itt van ő és a vére, már nem köt meg a hajnaltól napnyugtáig tartó időszak. Ez pedig nagyban változtatja majd meg a dolgokat az életemben.
Tekintettemmel követem, ahogy a lépcsőn indul felfelé és elmondja, hogy mit is kér. Ó igen, amit ígértem neki. Vámpírgyorsasággal kerülök elé és fölé egy lépcsőfokkal. Féloldalas mosoly játszik a képemen merész kérése hallatán. Ujjaim az álla alá szaladnak és ha nem rántja el a fejét, akkor kissé fel is emelem azt, hogy rám nézzen.
- Még mindig működik a valamit valamiért elv, ma chérie. Elengedtelek és kaptál inni, de csak két kérdésemre válaszoltál. Ahhoz, hogy többet kérj, teljesítened kell a rád eső részt is. Szó szerint ezt mondtam ”ha együttműködsz velem, a végén teljesítem egy kérésed. Kivéve persze azt, hogy elengedjelek vagy, hogy használhasd a képességed rajtam.” Azt nem mondtam, hogy minek a végén. A napnak, a hónapnak, az évnek vagy majd akkor amikor már nem végzek rajtad több tanulmányt. – ajkaim egy baloldali félmosolyba torzulnak, tekintetemben eszelős fény csillan és közelebb hajolok hozzá.
- Ami pedig a leszíjazásomat illeti. Ugye tudod, hogy számomra semmilyen erőfeszítést nem jelent azokat a szíjakat eltépni? – még mindig közel hajolok hozzá, hacsak el nem lépett időközben.
- És bár alig mutattad az együttműködésre való hajlandóságodat, hogy lásd, ennek ellenére megtartom, amit mondok, egyetlen feltétellel ott töltöm az éjszakát. Ha velem maradsz, leszíjazva te is. Én adom az egyik kezem, te a másikat. Ez így fair. – elég széles az a kórházi ágy, elférünk rajta mindketten. Vérének köszönhetően elég éberen tudok majd aludni, hogy észrevegyem, ha esetleg eszébe jutna bármi olyasmi, aminek nem kellene.


note ha valami nem oké, csak szólj és átírom Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyKedd Szept. 02, 2014 3:23 pm


Gaspard & Cora

Értetlenül ráncolom szemöldököm. Szerintem teljesen természetes, hogy szeretnék minél többet megtudni arról a személyről, aki megfosztott szabadságomtól és jelenpillanatban is fogva tart az otthonában. Ki ne akarná kiismerni az ellenségét? Talán az, aki meg sem próbál felülkerekedni rajta, de én nem tartozom közéjük.
- És mennyivel boldogabb voltam akkor.- mormogom. Micsoda badarság! Mennyire viszonylagos is ez az érzés. Minden lennék még mindig, csak boldog nem, maxiumum kellemesebben érezném magam. Jóóval kellemesebben. Persze ez mind nem változtat azon, hogy igenis kíváncsi vagyok.
- Szerintem az a különös, hogy ezt Te furcsállod. Biztos magányos lehetsz.- feltételezem mindennemű szánakozás nélkül. Szokatlannak találja, hogy érdeklődnek felőle, vagy csupán azért találja annak, mert én teszem? A kis kísérleti patkány? Meglepne, ha kiderülne, hogy elődeim egyike sem próbálkozott hasonló hadviseléssel.
Olyan témát feszeget ezúttal, mellyel különösen érzékeny területemre talált.
- Nem a hely a lényeg.- adok neki részben igazat.- Hanem, aki érint.- szegezem rá megvető tekintetem. Még, ha egy olyan személy társágában is lennék, akitől nem fog el az undor, se kezdenék nagy lelki kitárulkozásba. Vannak dolgok, amikről egyszerűen nem kell beszélni, legalábbis nem érdemes.
- Milyen meglepő.- rajtam ezennel a gúnyolódás sora, de úgy tűnik ezúttal egy álláspontot képviselünk, egyikünknek sem áll szándékában törni magát, hogy a másik kedvében járjon, bár ezt ő már akkor egyértelművé tette, mikor rám támadt a sikátorba, és akaratom ellenére elhurcolt.
- Nem hiszem, hogy megbirkózom ekkora kihívással. – hangnemem mit sem változik, csupán tekintetem válik viharossá, mikor észlelem, milyen szemmel méricskél. Ha képes lennék rá egyetlen pillantásommal nyársalnám föl, hogy aztán, mint hatalmas undok rovart feltűzzem a falra, hogy mindenki kedvére tanulmányozhassa, bámulja. Megkóstoltatnám vele saját kenyerét, kíváncsi lennék mennyire ízlene neki.
Mindenki szeretné, ha kedvelnék. Régen semmi más nem foglalkoztatott, de ez még az előtt volt.
- Csupán, ha az bármit is változtatna ezen.- rángatom meg kezeimet, de nem csak a szíjakra, hanem egész helyzetemre célozva.  Kész lennék megpróbálni megkedveltetni magam vele, csak, hogy egyről a kettőre jussak? Talán, de sokat nem ér egy ilyen elhatározás, a barátkozás nem erősségem, bár valami azt súgja - talán az a tű, amit éppen felém közelít-, hogy neki sem.  Együttműködésemnek hála sikerül elszabadulnom az asztaltól, és némi vízhez jutnom, amire a szomjoltáson túl sokra nem megyek. Gyorsan ismerteti velem önkényuralmának szabályait.
- Nem leszek, meggondolatlan.- ezt megígérhetem, nem tervezek saját kardomba hullni, csak kell egy jó terv és egy megfelelő pillanat.
Igyekszem leplezni csalódottságom arcomra közömbös arckifejezést erőltetve, mikor kiderül, hogy ketten vagyunk. Persze semmi sem garantálja, hogy azok, akik neki dolgoznak, nem épp ugyanolyan rosszak, vagy még rosszabbak, mint ő, de így egy lehetőséggel máris kevesebb. Egyelőre. Emlékezek vissza szavaira. Jobb lesz pontosan odafigyelni arra, amit mond, mert nagyszerűen használja fel azt később ellened. Egyik pillanatban még gőgöm teljében tekintek le rá, a másikban már ott magasodik fölöttem. Megijeszt, megtántorodom a korlátban kell megkapaszkodnom, hogy le ne bukfencezzek a lépcsőről. Arra kényszerít, hogy a szemébe nézzek és én állom tekintetét. Csalódottság és düh, tisztán kiolvashatok világos szemeimből. Persze, hogy tudom, hogy nem okozna neki gondot a szabadulás, csupán azt szeretném, hogy tapasztalja meg azt, amit én, osztozzon egy kicsit megaláztatásomban, és erről nem mondok le olyan könnyen. Közelebb hajol hozzám, próbál rám ijeszteni. Tudom, hogy gyorsuló szívverésem, a tekintetem, a légzésem, mind arról árulkodnak, hogy sikerrel járt, de szeretném, ha tudná, hogy ezzel nincs vége. Hetek óta nem csinálok mást, mint a félelmeim és az érzéseim elől menekülök, de ezúttal nem hátrálok meg. Kezéért nyúlok, mely az államon barangol, ujjaimat csuklójára fonom és karját saját mellkasához nyomom.
- Legyen.- eresztem el, majd nagyot nyelek, mielőtt még elindulnák felfelé, amennyiben nem szándékozik továbbra is utamat állni. Óvatosan tárom fel az ajtót, a fenti világosság mellkason vág. Mennyi idő lehet? Teljesen elveszettem az időérzékemet. Ösztönösen az ajtót keresem.
- Azt mondtad lezártad a házat, mi történik velem, ha megpróbálom kinyitni az ajtót, vagy egy ablakot?- fordulok kíváncsian felé, mert ugye nem mindegy, hogy egyszerűen nem nyílik nekem az a vacak, vagy belém csap a kénköves ménkű. Már amennyiben ez az egész igaz, és nem csak egy trükk, hogy elvegye a kedvem még a próbálkozástól is. Nem mintha eddig hazudott volna. Ne bízz benne, egy pillanatig sem! Kénytelen vagyok emlékeztetni magam. Borzasztóan fáradtnak kellene éreznem magam, de talán az a nem csekély mennyiségű  stressz az oka, ami az elmúlt órákban ért, hogy elkerül az álmosság. Csupán karikás szemeim, melyek az egyik falra akasztott kép üvegéről néznek vissza rám és fájó izületeim emlékeztetnek rá, hogy mekkora szükségem lenne némi pihenőre.
- Mióta élsz itt?- kérdem tanácstalanul nem tudva merre induljak.




† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyKedd Szept. 02, 2014 7:05 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


Megint oldalra billen a fejem kissé, ahogyan őt hallgatom és figyelem is egyszerre. Újabb érdekességet fedezek fel, ami némiképp átír néhány dolgot, amit a fajtájáról tudok.
- Megfigyeléseim alapján a tieid nem mutatnak agresszivitást. Te azonban sokszor tűnsz passzív-agresszívnek. Tekintve, hogy eddigi tapasztalataim szerint ezen vonás nem a fajod jellemzője, érdekelne, hogy a múltad miatt viselkedsz így vagy különlegesnek számítasz még azok között is, aminek születtél. – tekintetem valamelyest összébb szűkül, pontosan úgy, amikor valamire koncentrál valaki és szeretne megérteni figyelme tárgyát.
- Tudod, itt is lehetsz boldog. Ezen érzés nem a külsőségekből jön, noha sokan ezt hiszik. Ez azonban badarság. Te vagy az egyetlen, aki eldöntheted, hogyan is érzed magad. Ha jól akarod, akkor jól fogod, ha nem akkor nem. Talán nem is vagy tisztában az elme és az akarat erejével. – elég hosszú ideje élek ahhoz, hogy mindezt ki merjem jelenteni a megfigyeléseim alapján. Nem a külsőségek határoznak meg bennünket, ahogyan az érzéseinket sem. Hatással ugyan lehet ránk, de végső soron a döntés a miénk. Mindig.
- Együttérzést kelt benned a gondolat, hogy talán magányos vagyok? A halhatatlanság vagy a hosszú élet magában hordozza, hogy szépen lassan mindenki kihal mellőled. Akiket ismertél, akiket szerettél, akik téged ismertek, akik téged szerettek. És a végén nem marad senki más, csakis te. Rád is ez vár. – tekintetét kutatom. Szavaim igazak, nem célom becsapni vagy átvágni, eddig sem volt. A végén ő is egyedül marad. Fiatalsága révén azonban ezt még talán nem is tudja. A hosszú életnek is megvan a maga ára, mintahogyan a halhatatlanságnak is.
- Tehát az én érintésem finomsága zavar? Mégis azt kérted, hogy a tenyerem nyomjam a hasfaladnak. Magad büntetted vele? – érdekel, hogy miért is akarta, jobban, határozottabban érintsem meg, amikor ujjaimat a hasfalán húztam végig. Ha valóban oly kellemetlen számára az én érintésem, akkor mit is akart valójában?
- Gyilkos pillantásod nem sokat ér velem szemben, ugye tudod?! – hangom még mindig hátborzongatóan nyugodt. - Nagyon is meg tudsz vele birkózni. Mint oly sok minden más, ez is csak tőled függ. Kizárólag tőled. – arról ő dönt, hogy milyen sora lesz velem. Hogy mennyire akarja magát jól érezni vagy büntetni, mennyire akarja, hogy kedveljem, és azt már tapasztalhatta, betartom a szavam. Ha teszi, ami a kedvemre való, abból ő ugyanúgy profitál, ahogyan én is.
- Ha kedveljük egymást, az mindent megváltoztat ma chérie. Volt már előtted olyan, akit semmilyen módon nem kötöttem meg. Szabadon jöhetett-mehetett kedvére és mindig visszajött hozzám. Az érzelmi kötődés annak, aki képes rá, sokkal erősebb kapocs, mint a szíjak, amik a kezeidet fogva tartják. – nem óhajtom annak a történetét részletezni, aki megtehette mindezt. Nem volt okom arra, hogy ne bízzak meg benne, nem volt okom tehát arra sem, hogy megkössem bármilyen módon is. A kapcsolat mégis remekül működött.

- Jobban örülnél, ha lenne más társaságod is a házban? – még mindig őt tanulmányozva méricskélem. Akkor most melyikünk is magányos és melyikünk tart vajon ettől? Nekem nincs problémám az egyedülléttel. Sosem volt.
Mikor elékerülök a lépcsőn és megtántorodik, finoman, de határozottan nyúlok utána, a végén még leesik nekem a lépcsőn. Amint visszaszerzi az egyensúlyát, elengedem őt és az álla alá nyúlok. Megfogja a kezem és a mellkasomhoz vonja. Ismét kissé oldalra billent fejjel méricskélem.
- Rendben ma chérie. Már alig várom. – ajkaim egy féloldalas mosolyba torzulnak. Azt hiszem igen érdekes éjjel elébe nézünk mindketten. Talán még némi izgatottság is átfut halott tagjaimon a gondolatra.
Lassan lépdelve követem őt.
- Gyere, megmutatom. – elhaladok mellette ráérős léptekkel és közben hozzásimulok, ahogy a pinceajtón kilépek. A bejárati ajtóhoz megyek. Szélesre tárom azt és kezemmel intek, hogy jöjjön csak és próbáljon meg kinyúlni. Bőrömet csiklandozza a napfény melege, hosszú idő telt már el azóta, hogy kimerészkedtem nappal is.
- Nem célom, hogy bajod essen, nyugodtan tegyél egy próbát. – ha attól tart, hogy valami rejtélyes erő majd agyoncsapja, akkor csalódni fog, ez nem fog megtörténni. Ajtót és ablakot is képes lesz kinyitni, csupán a ház falain kívülre nem lesz képes lépni vagy nyúlni. Olyan, mintha egy áttetsző üvegfalba vagy erőtérbe ütközne bele. Áttörhetetlen, áthatolhatatlan, de csak az ő számára. A varázslat az ő vérével jött létre, pusztán őt köti meg.
- Csupán két hónapja hagytam el Párizst és költöztem ide. – őszinte vagyok vele, nincs okom arra, hogy ne legyek az. Figyelmemet nem kerülik el a szemei alatt éktelenkedő fekete karikák, ami a fáradtságára utal.
- Jobb lenne lepihenned. Az emeleten vannak szobák, választhatsz azok közül vagy ha most akarod megejteni a közös kikötözést, felőlem rendben van. – újabb félmosolyba torzulnak ajkaim.
- Tehát, hogy döntesz ma chérie? Az emelet vagy a pince? – nézek rá várakozásteljesen és közben becsukom a bejárati ajtót. Érdekel, hogy vajon meghátrál-e és inkább lemond-e a közös együtt „alvás”ról vagy sem.


note ha valami nem oké, csak szólj és átírom Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyKedd Szept. 02, 2014 9:40 pm


Gaspard & Cora

Elkerekedett ajkaim közül egy halk „ó” hang szabadul ki bátortalan a nagyvilágba.
- Ez mennyire tényszerű, vagy inkább csak amolyan nagy általánosságban megállapított valami?- nyilvánvalóan újat mondott nekem ezzel, kellemetlen fészkelődök a helyemen. Még soha nem találkoztam senkivel, aki a szüleimnél többet tudott rólunk, és nyilvánvalóan ők nem szórták két marokra az információt, és ez a mostani felállás több mint kellemetlen. Annyira azért nem lep meg, nem tartottam magam soha agresszívnak, mármint a modorom hagy kívánnivalót maga után az rendben, de… nem állítanám, hogy keresem a konfliktusokat, inkább csak beléjük csöppenek. Az erőmet se használtam még senki ellen támadólag, bár ma megtettem volna, ha módom van rá és a fejemben is megfordult már korábban, de ennyi. Ami pedig a szüleimet illeti, nem, tőlük merőben távol állt, ők inkább elfutottak a fenyegetések elől. Valami baj lehet velem?
- Boldog, itt? - horkantok fel gúnyosan, ha ez ilyen egyszerű volna…- Tehát Te boldog vagy?- kívánkozik ki belőlem a kérdés, nem azért, mert annyira a szívemen viselem lelkének rezdüléseit, csak nem akarom elhinni, hogy ő tényleg úgy hiszi csak ennyin múlik az egész. Minden kétkedés és düh eltűnt az arcomról, helyét zavar és bánat vette át, mikor körül írta legnagyobb félelmem, mely évek óta kísért, de a szüleim halálával kerített teljesen hatalmába. A magány.
- Nem vár.- kunkorodnak felfelé szájszegleteim megrajzolva szomorú mosolyom finom ívét. Sikerült egy pillanatra a bőröm alá férkőzni és először kísértésbe vinnie.  
Tényleg vissza akarok térni a korábbi életemhez, habár az tele van keserű emlékekkel, és szégyennel? Csak mert a lét azon ritmusa már ismerős számomra, erre pedig, ami itt vár még sohasem táncoltam? Válasz út elé kerültem, de a kérdés nem az volt, hogy itt maradok-e, vagy sem – ebben nyilvánvalóan nem volt választásom- hanem az, hogy miként viszonyulok az itt létemhez. Képtelen vagyok határozni sorsomról, most még nem, túlságosan erős bennem a szabadság iránti vágy. Kelletlenül rázom le magamról kétségeimet.
- Nem büntettem, kíváncsi voltam. – a hangomból ismét kicsendülő düh se leplezheti zavarom, melyet a rózsa színébe boruló arcbőröm is hirdet. - Félreérted -magyarázom- Csak a bőröd hőmérséklete érdekelt ott.. – és egy kicsit bepánikoltam, mikor a kezével az alhasam felé matatott. Micsoda ostobaság. Forsítom félre  a fejem, hogy ne kelljen ránéznem és ő se láthassa miképp pironkodom, mint valami disney hercegnő…Persze nem tart sokáig, hogy újra kihúzza a gyufát és tekintetem immár gyilkos szándékkal rászegezzem. Arról papol, hogy mi minden múlik rajtam, csakis rajtam, miközben minden döntésemet ő korlátolja be. Vagy ez lesz, vagy az, választhatok, hát köszönöm, csak az a szomorú, hogy egyedül az ő általa vázolt lehetőségek közül, végeredményben az van, amit ő akar.
- És ezzel felmentést nyert a kis játékaid alól, ezért vagyok most itt én, és nem ő?- kérdem csituló dühvel.


- Nem számít. - vonom meg a vállam, nem azért kérdeztem, mert pezsgő társaságra vágyom, csak esélyeket latolgatok., ezt azonban nem szándékozom az orrára kötni.
Kis bemutatójának hála kis híján elperecelek a lépcsőről, de segít visszanyerni az egyensúlyom. Vigyáz a befektetésére, gondolom elég ritkán keveredik új különleges a kezei közé. Fenyegető fellépésével sikerül kiprovokálnia belőlem egy ostoba egyezséget. Amiből hiába táncolnék vissza már most szívem szerint, büszkeségem nem engedi. Túl a kis csörtén, amit a lépcsőn ejtettünk meg kezdetét veheti a ház felfedezése, ami szép, és az a kis luk a nyomába sem érhet, ahol a nagybátyámmal élek, éltem, de talán még a Fokvárosi házunk se. Élvezeti értékéből azonban jócskán levon rab szerepem. Követve példáját én is az ajtóhoz sétálok. Lassan óvatosan közelítek kezemmel a szabadság felé, félve tőle, hogy kellemetlen tapasztalatban lesz részem. Nem érzek fájdalmat, egy cseppet sem, csak a szívem sajog kissé, mikor ujjbegyeim nekifeszülnek a láthatatlan térhatárolónak. Másik tenyeremet is az áttetsző felületre tapasztom, próbálok nyomást kifejteni rá, de hasztalan, ennyi erővel akár egy betonfalat is simogathatnák.
- Lenyűgöző. - ezt el kell ismernem, most először találkozok ilyesfajta mágiával. Kiderül, hogy csupán két hónapja van a városban, szinte egyszerre érkeztünk.
- Miért jöttél el?- kíváncsiskodom tovább, miközben ellépek az ajtótól, s elhaladtomban végig simítok annak fáján. Tekintetem aztán az általa említett emelet felé téved, legalábbis az odavezető lépcsőt alaposan megcsodálom. Egy takaros szoba, puha ágy és persze, hogy egyedül vehetném birtokba sokkal csábítóbban hangzik, mint a másik opció, de úgy érzem nincs is igazán lehetőségem választani.
- Remélem, nem veszed zokon, de hajlamos vagyok rugdosni álmomban. – nézek fel rá félárbocra eresztett pilláim alól, csak azért is kibírom, de előtte…
- Remélem mosdó is található itt valahol?- gondolom neki nincs rá szüksége, de én kitudja mióta nem voltam kint, és hólyagom most feszítve adja tudtomra létezését. Amennyiben elkalauzol a megfelelő helységig ott elidőzök egy kicsit dolgom végeztével. Az ablakból szeretnék kikukucskálni, de mivel az túl magasan van, én pedig kihajolni nem tudok, így meghiúsul a próbálkozás. Ha találok egy tükröt elnézegetem magam egy kicsit. Szörnyen festek, de nem igazán hat meg, csak a sminkem maradékát mosom le, azt a keveset, amit nem áztattak le a könnyeim.  A langyos víz lenyugtat, alaposan megdörzsölöm mogyoróbarna szemeimet. Mikor ettem utoljára? Nem tudom, de egyelőre nem környékez az éhség, az álmosság annál inkább. Kilépve a folyosóra tekintettemmel őt keresem.
- Szükségem lenne egy takaróra. – mondom torok köszörülve, mikor megtalálom. Nem sok esélyét látom annak, hogy képes leszek a társaságában elaludni, de takaró nélkül esélytelen. Szívem szerint párnát is kuncsorognék, de nem akarom, hogy még kényesebbnek gondoljon, mint amúgy, bár fogalmam sincs miért izgat, hogy mit is gondol rólam.



† music: Paper Lions † note: Kicsit önállósodtam, ha valami nem kerek szólj és átvésem. ^^ † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptySzer. Szept. 03, 2014 3:12 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


- Három és fél évszázadnyi tanulmányozások, vizsgálatok és kutatásaim eredményeként megállapított tény. Ennyi ideje figyelem meg a fajtád képviselőit időről időre. – ennyi idő alatt volt alkalmam sok mindent megfigyelni, ami az ő fajtáját jellemzi. Volt akit különösen közelről tanulmányozhattam, volt akiket évtizedeken keresztül követtem és türelmesen vártam az időt, amikor végre a karjaimba kerülnek. És végül mindig megtörtént a dolog.
Felhorkanására kissé feljebb emelkedik a bal szemöldököm. Halandó sajátosság a boldogság folytonos üldözése és a sóvárgás az érzés után.
- Nincs igényem ezen érzésre. Neked viszont feltehetően van. – fiatalságából és halandóságából sejtem, hogy bizony ő sem kivétel a nagy átlag alól, miszerint vágyja a boldogságot. Nos, csupán rajta múlik csak, hogyan is fogja itt érezni magát az elkövetkezendő évtizedekben. Merthogy kifejezetten hosszú távon tervezek vele már most.
Szomorú mosolya sem kerüli el a figyelmemet. Ezek szerint érzékeny pontra sikerült tapintanom a magány kérdésének feszegetésével. Egy lépéssel megint közelebb kerültem hozzá. Szépen lassan folyok be a bőre alá és értem meg lelkének azon mélységeit, amelyekről talán még ő sem tud. Hosszú időt fog ez igénybe venni, de nem bánom. Kifejezetten várom már, hogy mire is fogunk egymással jutni.
- Nem? Hogyan óhajtod megakadályozni, hogy az elmúlás ne marja el mellőled azokat, akik fontosak neked? – oldalra billentett fejjel, várakozásteljesen nézek tekintetébe. Érdekel, hogy a válasza csupán dacos ellenkezés volt-e vagy valóban van megoldása arra nézve, hogy ne haljanak el mellőle, akiket ismer. Az idő ugyanis kegyetlenül súlyt le minden halandó életre.
- Szóval az érdekelt, hogy meleg-e a tenyerem. Melegebb-e, mint hideg ujjaim? Ha akarom melegebbek lehetnek. – lassan emelem fel a kezem és nézem meg saját, hosszú ujjaimat és a tenyerem vonalát, a kézfejemet is, ahogy mozgatom azt. Hirtelen pillantok rá. - Te akarod? – tudni szeretném, hogy akarja-e, melegebb legyen az értintésem. - Akkor nem lenne kellemetlen, ahogyan megérintelek? – látom, hogy elpirul, arca a rózsaszín árnyalatát veszi fel.
- Miért pirultál el? – nem értem a reakcióját, mégis érdekel, hogy miért is vett fel az arca más árnyalatot.
A pír után egy egészen más érzés nyomai mutatkoznak meg tekintetében és arcán. Megint dühös és haragos, én legalábbis olyannak látom.
- Ő halott. Te élsz. Ezért vagy itt most te. – nem kívánom ezt jobban részletezni, de a válaszom egyenes, egyszerű, érthető és lényegre törő.

Mikor lenyűgözőnek találja a varázslatot, amely őt köti meg, játékos mosoly ül ki az ajkaimra. Szerintem is lenyűgöző varázslat, de ezt már nem kötöm az orrára. Sok gyakorlat, tudás és tapasztalat kell ahhoz, hogy a varázslat ne ejtsen mindenkit fogságba, aki az épületben tartózkodik, csupán csak őt.
- Miattad. Egy Különlegesért. A városban többen is vannak, ésszerűnek tűnt ezt a várost választani. – vonom meg a vállam. Párizsban jó ideje nem bukkant fel újabb példány fajtájának képviselőiből vagy ha mégis, az kicsúszott a kezeim közül.
- A mosdót arra találod. Lent leszek a laborban. Ha készen állsz, gyere utánam. – kezemmel mutatom az irányt, hogy merre is találja az említett helyiséget. Nekem nincs rá ugyan szükségem, de a házzal együtt járt ez is és azzal tisztában vagyok, hogy neki viszont szüksége lesz rá. Ahogy eltűnik a mosdó ajtaja mögött, lemegyek vissza a pincébe és készítek pár jegyzetet róla. Mindent leírok, amit eddig tapasztaltam és azokat a dolgokat is, amiket eddig elmondott. A lapok aztán egy aktába kerülnek, az pedig az egyik asztal fiókjába. Nem tartom elzárva, nem jelent semmit, ha beleolvas, ha pedig belejavít azt azonnal észreveszem, hála a fotografikus memóriának. Ez még emberi életemből maradt meg, semmi köze ahhoz, amivé lettem.
Amikor meghallom a hangját, felé fordulok és válasz helyett vámpírsebességgel mozdulok, hozok neki egy takarót és egy párnát is – bár utóbbit nem kérte – és pár másodperc múlva már vissza is térek hozzá, kezébe adva a dolgokat, amiket összeszedtem.
- Akkor kezdődhet a közös időtöltés? – játékos és eszelős fél molyosba torzulnak ajkaim és egy széles mozdulattal mutatok a széles kórházi ágy felé, amelyen már volt szerencséje feküdni. Ha elindul arrafelé, követem és nem vagyok rest megfigyelni a mozgását is. Minden érdekel vele kapcsolatban. Csak úgy érthetem meg és tudom vizsgálni, ha teljes egészében és valójában látom az egész képet, vagyis őt.
- Előbb te kötözöl ki engem? – számomra logikusnak tűnik, mivel az ő kérése volt ez, ráadásul nekem fél kézzel is menni fog az ő kezére ráhúzni a szíjat. Ha elfogadja az ajánlatot és én leszek az első, akkor előbb felülök az ágy jobb szélére és a tekintete után kutatok.
- Ezt a kezem. – a várt jobb helyet a balt mutatom fel és, hogy megértse, hogyan gondolom, felteszem a lábaimat az ágyra és felfekszem, majd a fejem fölé teszem a bal kezem, hogy az ágy fejrészéhez kössön ki. Így majd felé tudok fordulni könnyedén amikor már ő is fekszik.
Ha megteszi és megkötöz, akkor közben végig őt figyelem kissé összeszűkülő tekintettel.
- Tetszik ez neked? – érdekel, hogyan is érez a kikötözésemmel kapcsolatban.


note nekem tetszett minden Smile ha valami nem oké, szólj, nem nagyon vittem tovább, mert nem akartam egy "ha"-t beletenni Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyCsüt. Szept. 04, 2014 4:41 pm


Gaspard & Cora

- Hm.- képtelen vagyok többet szólni, idő mire feldolgozom ezt a gondolatot. Hogy juthattunk egy a sárkányoktól egyszerű zsákmányállat szintjére? Ez több mint nem fair. Kétpercenként képes olyat mondani, amitől keresztbe áll a szemem. Nem igényli, nem igényli…
- Rengeteg pénzt kereshetnél vele, ha szabadalmaztatnád a módszeredet.- tréfálkozom hitetlenkedve. Hitetlenkedek, mert képtelen vagyok elhinni, hogy ez működhet, vagy, hogy egyáltalán komolyan gondolja. Hisz valahol ő is emberből van, nemde? Volt egykor. Ilyen gyökeresen megváltozhat a természet az idő előre haladtával, vagy nem én vagyok az egyedüli ebben a szobában, aki tagadásban él?
Zavaros gondolatok csapnak össze a fejemben, miközben szabadulni akarok a bánat szorításából.
- Nem engedem, hogy bárki is fontossá válhasson számomra.- vallom be, amitől szánalmasnak és gyávának érzem magam. Hangom nyugalmat áraszt, beletörődően csendül, csak remegő kezeim árulkodnak arról, hogy még nem egészen sikerült elfogadnom ezt a helyzetet.
Kérdésre aprót bólintok, továbbra is kerülve tekintetét. Nem is tudom miért lep meg még, amikor kiderül, hogy újabb dolgot róhatok fel listámra, amin azt tartom számon mi mindent tart irányítása alatt. Nem csoda, hogy ilyen merev és furcsa…
- Nem, egyáltalán nem akarom, hogy simogass, vagy, hogy egyáltalán hozzám érj!- csattanok fel, s megsemmisülve tapasztalom, hogy én még mindig nem vagyok birtokában vérkeringésemet szabályozó képességnek, s arcom lángolása az Ő figyelmét sem kerüli el.
- Csak, mert dühös vagyok.- füllentem, s hazugságom rövidesen valósággá válik.
Kérdésemre adott válasza, melyben előzékeny elődöm sorsát firtattam baljósan rövidre szabott. Nagyot nyelek, s egy időre felhagyok a mocorgással.


A Különlegesek miatt, hát persze. Úgy mondja, mintha ez teljesen természetes volna, én meg közben azon elmélkedek, hogy lehettem ilyen balszerencsés, hogy a sok közül éppen engem kellett megkaparintani. Bár talán ez sokkal inkább múlt felelőtlenségemen, mint a sorson. Természetesen azt kívánom, bár valaki más lenne most itt a helyembe, és nem érzek e miatt lelkifurdalást. Valaki más érezné magát minden méltóságától megfosztva, mikor mosdóba kéredzkedik, mást taglózna le a csalódottság az ablak láttán, valaki más szíve kezdene hevesebben verni, ahogy a félelem egyre feljebb kúszik benne visszatérve a pincébe. Kérdő tekintettel bámulom hűlt helyét, mikor elinal. Idő kell, mire hozzászokom ehhez a sebességhez.
- Hm.- veszem el tőle a holmikat, nem csak takarót, de egy puha, fehér párnát is kapok. Több mint reméltem, de köszönömre hiába vár. Tekintetétől végigfutott a hideg a hátamon. Az asztalhoz sétáltam letettem rá a takarót és a párnát, majd fejemmel intettem neki, hogy jöjjön közelebb. Eltökélten nyúlok a jobbjáért, mert asz tűnik a logikus választásnak, de helyette a balját ajánlja.
- Ahogy gondolod.- mondtam, s ránéztem kíváncsi voltam, még mindig ott ül-e arcán az a hátborzongató mosoly. Eltart egy ideig mire megbirkózóm a kapoccsal, az, hogy mindeközben engem fürkész nem könnyíti meg a dolgomat, egy ízben újra is kell kezdenem, mert úgy találom nem tart eléggé. Nem mintha neki számítana, de nekem számít.
- Így ni.- kevés dühömet is beleadva szorosra húzom a szíjat, apró mosoly kanyarodik arcomra elégedettségem jeleként.
- Persze, hogy tetszik, de még jobban tetszene, ha ezek a szíjak fémből volnának.- magyarázom neki.- Neked? - kérdezek vissza, majd rajtam a sor. Hanyag mozdulattal rúgom le lábaimról cipellőimet. Ujjaim megragadják felsőm szegélyét, de végül céltalanul hullnak le az anyagról. Nem számít mennyire lesz kényelmetlen, úgysem hiszem, hogy túl sokat fogok aludni. A párnát annyira helyezem távol a fejétől, amennyire csak tudom, majd felülök az ágyra és kinyújtom a balkezem.
- Csinálhatod.- nyilván nincs szüksége az engedélyemre, de én ettől is jobban érzem magam, míg ő rutinos mozdulattal az ágyhoz rögzíti karom én idegesen rágcsálom számszélét. Miután végzett elfekszem hátat fordítva neki, a takarót felhúzom egészen a fülemig, csupán fejem búbja, és néhány aranyló tincs látszódik belőlem. Takaróm egy része lelóg az ágyról, annyira a szélére helyezkedtem. Egy percig fekszem így csendben, mozdulatlan, majd testem rázkódni kezd, egyre nagyobb erővel tőr rám a nevetés, míg ki nem bukik belőlem.
- Most aztán ki kapcsolja le a villanyt?- valószínűleg az agyamra ment ez az egész. Szabadkezemet a számra tapasztom, s még percekig ráz a nevetés, míg tüdőm égni nem kezd, s a szemeim könnybe nem lábadnak. Utóbbi nem a jókedvtől. A furcsa „roham” ahogy jött, úgy megy is tova. A testem elnyugszik, elcsendesedem. A polcokat bámulom, miközben próbálok nem tudomást venni tarkómat égető tekintetéről.
- Cora.- töröm meg a csendet.- Így hívnak.- magyarázom. – Nem kérdezted, miért?- tudom, hogy miért, de valamiért az ő szájából akarom hallani, hogy nem számít. Aztán nagyon erősen próbáltam elaludni, miközben azzal vigasztaltam magam, hogy most részben az történik, amit én akartam, s legnagyobb megrökönyödésemre sikerrel jártam. Álomba győzködtem magam.



† music: Paper Lions † note: A végét utólag kicsit átírtam. ^^ † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyCsüt. Szept. 04, 2014 6:35 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


Ahogy tréfálkozik, úgy mosolyodom el én magam is, bár melegség sok nincs ebben a mimikai megnyilvánulásban. Azt viszont kétségtelenül meg kell, hogy állapítsam, szórakoztat ez a lány. A maga és a magam módján természetesen, hiszen – véleményem szerint – fogalma sincs arról, hogy mennyire is szórakoztató számomra és azt hiszem azt sem tudja, hogy mik azok a dolgok, amelyeket valóban annak találok. Most még. Időnk azonban ha végtelenre nem is, de kellően hosszúra nyúlik majd, hogy valamelyest bepillantást nyerjen az én világomba. Mert akárhogyan is nézem, ez mindenképpen meg fog történni oda vissza. Darabokat ad majd nekem szépen lassan önmagából és én is megteszem idővel, ez kétségtelen.
- Sokan vannak még rajtam kívül, akiknek nincsenek halandó igényeik és vágyaik. Úgy hiszem ez csak nem meglepetés. Évek óta nem titok már a vámpírok létezése és más fajok is rohangálnak odakint a világban. – azt csak tudja, hogy van még néhány más teremtmény is a földkerekén, akik nem népesítik az emberek táborát. És közöttük akadnak szép számmal, akik nem kergetnek olyan vágyakat, mint például ez a gyönyörű és fájdalmasan fiatal lány itt előttem.
- Nem engeded, mert elvesztettél valakit vagy valakiket, aki vagy akik fontosak voltak neked? Ugye jól sejtem? Ez az oka annak, hogy nem akarsz közel engedni magadhoz senkit sem. – bár van, amit kérdezek tőle, a mondatok többsége inkább kijelentés, semmint valódi kérdés. Sok életet néztem már végig és legyen bármilyen bonyolult egy halandó lélek, amelynek egyébként szüksége van a kötődésre, ha el akarja magát vágni attól, akkor annak bizony fájdalmas és mély oka van. Például, ha elvesztett valakit és könnyebb az a védekező mechanizmus, amellyel el akarja kerülni az ismétlődést. Ami természetesen sosem működik, de erre majd maga is rá fog jönni, nem kell nekem már most lelőni a finálé poénját, nem igaz?!
- Sok mindent akarsz vagy nem akarsz és jó részükről azt sem tudod, hogy milyen is valójában. Nem a tapasztalat beszél belőled és az abból levont következtetések, hanem amikről azt hiszed, hogy akarod vagy sem. De honnan is tudhatnád, hogy mit is akarsz pontosan, ha nem tudod, nem érezted, nem élted át? – jég kék íriszeimet az övére szegezem és hamarosan szóvá teszem neki a megjelenő pírt is az orcáin. Lassan, lemondóan, de azért egy elnéző mosollyal az ajkaim szegletében csóválom meg a fejemet.
- Tényleg azt hiszed, hogy elhiszem ezt? – bár hamarosan valóban dühös lesz, de az iménti pír nem azért ült ki az arcára. Előbb szokott megjelenni az érzés és csak utána a „tünetei”, nem pedig fordítva.

Megkapja a takaróját és a párnát is. Köszönetet nem mond, de sejtem, hogy erre nem számított. Mindegy is, ez most nem számít. Helyette inkább jön az, amely nem mondom, némi kellemes bizsergéssel jár át, kíváncsi vagyok, hogy a közös kikötözésünk milyen eredménnyel fog zárulni. Nem volt még olyanra példa, hogy bárki ezt kérte volna tőlem, következésképpen ez számomra is új és az újdonság némi izgatottsággal tölt el. Ha valaki annyi ideig él, mint én, akkor egyre kevesebb lesz az évek számának elmúlásával azon dolgok listája, amelyek valóban képesek meglepetéssel szolgálni számomra.
Nyújtom a kezem, nem azt, amelyiket elvárná bárki. Kifejezetten jól szórakozom, ennek megfelelően pedig ott egy féloldalas mosoly a bal szám sarkában, ahol arcom egy régi heg nyomát őrzi, még emberi életemből. Végig figyelem őt, ahogy megkötöz, ahogy ügyetlenkedik kissé, ahogy újra kezdi a folyamatot.
- Akarod, hogy segítsek? – szórakoztat, hogy zavarba hozom csak azzal, hogy figyelem őt. A végén pedig sikerült meghúznia szíjat, szorosan. - Elégedettnek tűnsz. – állapítom meg, duruzsolva a szavakat és tekintetem végig kíséri a mozdulatait, azt amit a párnával művel, hogy messze teszi tőlem, az ágyra fekszik, takarózik, azt is inkább lelógatja, semmint, hogy hozzám érjen.
- Hosszú évszázadokig töltöttem a nappalokat koporsóban. – jegyzem meg neki, kár fáradnia ezzel a fészkelődéssel, nincs igényem se a párnára, sem pedig a takaróra. Azok nélkül is megvagyok.
- Ha fémből volnának, rád is az kerülne, ugye tudod?! Vagy ez a gondolat korántsem idegen tőled? – újabb érdekesség. Talán izgatottsággal tölti el a kikötözés és talán még  nagyobb örömmel, ha fém is részt vesz a játékban – én ezt annak tekintem – nem pedig csak egyszerű bőrszíjak.
- Hogyne tetszene?! Hány vámpír mondhatja el, hogy részese annak, aminek most én is? A legtöbben a fél karjukat odaadnák a véredért. Ráadásul van valami izgató is abban, hogy egy ágyhoz szíjazzuk egymást. Nem gondolod? – nem feltétlen szexuális értelemben gondolom ezt, de nem fogom neki megmagyarázni, hogy miként is értem a dolgot.
Miközben figyelem őt és beszélek is hozzá, elérem, hogy mozdulásra bírjam halott szívemet és keringetni kezdem a véremet ereimben. Mire a kezét nyújtja, hogy kiszíjazzam és érte nyúlok, az érintésem meleg, akár egy emberi lényé és a bőröm színe is rózsaszínessé válik.
Érdeklődve figyelem a reakcióját, vajon milyen hatást kelt ki belőle, hogy eddig hideg érintésem most meleggé vált.
Könnyed mozdulattal viszem csuklóját a szíjhoz és egy pillanat múlva már azt állítom be, hogy mennyire is legyen szoros számára béklyója. Közel helyezkedtem hozzá a művelet közben, félig fölé helyezkedve és tekintetem a szemeit majd az ajkait, amelyeket olyan nagy lelkesedéssel rágcsál most. Mmm…
Nem teszem neki szóvá a dolgot, a szíjazást pedig nem volt szükséges a tekintetemmel is végigkövetnem. Ahogy megvagyok a művelettel mellé fekszem, felé fordulva, az oldalra. Mozdulatlanul fekszem – akár egy hulla – és figyelem, ahogy betakarózik, hallgatom, ahogy elneveti magát – amire egy eszelős vigyor a válaszom, amit úgysem lát, ha nem fordul meg – aztán a nevetésből átalakuló hangokat, amelyeket próbál visszafojtani. Nem szólalok meg, csendben maradok, egészen addig, míg a nevét el nem árulja és nem kérdez újra.
- Mert azt akartam, hogy önként adj magadból valamit. Például a nevedet. És nem csak azért, mert félsz tőlem vagy attól, amit megtehetek veled. – és már el is kezdődött. Az első kis részlet, amit önmagától adott önmagából. Nem kértem, hogy mondja el a nevét, ő döntött úgy, hogy megoszt velem valamit, ami a sajátja, az övé. Hiszen mi más lehet a sajátunk igazán, amit mi magunk is kaptunk a születésünkkor és egész életünkön átívelve őrizzük és dédelgetjük, akár egy kincset?!
- Gaspard. – és cserébe megkapja az én nevemet is. Továbbra is figyelem őt és levegővételeinek ritmusváltozásából hallom, hogy mikor is aludt el.

Végig ébren fekszem mellette. Nem érintem, nem zavarom, még annyival sem, hogy másik helyzetet veszek fel fekve. Egészen pontosan abban az oldalra fordult pózban maradok, ahogyan lefeküdtem mellé. Akár egy bábu vagy szobor. Csendesen várom ki a pillanatot, amikor ébredni fog.
Légzésének ritmusa megint változik. Mindenkié megváltozik olyankor, mikor az ébrenlét és alvás mezsgyéjén jár. Megmozdulok felé, hozzáérek vállához és ha még mindig az oldalán fekszik ő is, akkor finom nyomást gyakorolok a testére, hogy kissé a hátára feküdjön, ha nem is teljes egészében. Ujjaim a homlokán szaladnak végig a halánték felé, aztán le az arcélén, egészen az álláig. Itt elemelkedik finom bőrének tapintásától, az ajkaihoz érek, finoman és gyengéden. Még mindig meleg az érintésem. Ajkairól az állára, onnan a nyakára csúsznak ujjaim, majd a mellkas felé a ruha anyagán keresztül. Bejutok a takaró alá és amint elérem a hasfalat, már nem csak ujjaim érintik őt, hanem az egész tenyerem. Megállok és nem folytatom az utat tovább a testén, csupán a tenyerem teszem a has puha és feszes bőrére, arra várva, hogy felébredjen.


note remélem tetszik Smile az utolsó bekezdés elejéhez írtam még, mert lemaradt egy fél mondat Rolling Eyes & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Szept. 07, 2014 9:54 pm


Gaspard & Cora


Egyértelműen többet tud nálam a világról, főleg ami a természetfelettit illeti. Ostoba kis lény lehetek a szemében, s valóban az is vagyok, hogy képes vagyok ezen megbántódni.
- Tudom, hogy vannak mások is.- mormogom, nem mintha ez megváltoztatná a véleményem. Mi hajtja őket, ha nem a vágy, hogy kellemesen, jól, boldogan érezzék magukat nap nap után? Mi a tudás iránti vágy, és az éhség, ha nem emberi jellemzők, melyek benne is ott munkálkodnak. Nem tudok róla sokat, de ezt a kettőt biztosan. Kérdeznék még, de nem teszem, helyette szavait hallgatom, úgy érezem, mintha a bánatos prófécia saját szívem mélyéről szólna. A végén mind egyedül maradunk. Tovább boncolgatja a témát, és én szégyellem, hogy könnyek szöknek a szemembe. Nem felelek, nincs rá szükség, tompa tekintetem, reszkető ajkaim beszédesebbek minden szónál. Elvesztettem már mindenkit, és mindent. Akit nem a csalfa sors ragadott el mellőlem, azt magam taszítottam el.
Igyekszem összeszedni magam, de oly kevés időt hagy erre, máris gyötör tovább, most egy egészen más módon.
- Az érintésed már tapasztaltam, és egyáltalán nem volt ínyemre.- hozom tudtára, ha már a kezdetektől nem lett volna egyértelmű. Gőgös tartása, kíváncsi, de mégis rideg tekintete, mintha épp istenségnek képzelné magát, aki visszafogott érdeklődéssel tekint le a lába előtt heverő szerencsétlen, megszégyenült teremtményre, kit még a saját teste is elárul.
- Nem érdekel, mit hiszel.- dörrenek rá, s fordítom el az arcom.

A szíjakkal és bizonytalan ujjaimmal megküzdök a sikerért, miközben igyekszem nem tudomást venni fürkész tekintetéről, és gúnyos mosolyáról.
- Köszönöm, boldogulok.- állítom a lehető legszorosabbra a pántot. Nem téved, elégedett vagyok az eredménnyel és a jelenlegi felállással is. Azzal, hogy, ha még csak látszólagosan is, de átmenetileg az én kezemben van az irányítás, én vagyok az, aki ráerőlteti saját akaratát.  
- Bőr, fém, nekem mindegy, egyikből se tudok szabadulni.- lövellem felé dühöt pillantásom. Amennyiben nem róla lenne szó, azt gondolnám, hogy kérdése szemtelenül kacér, de nála? Nem lehet tudni. Abban se vagyok biztos, hogy munkálkodnak-e még benne efféle vágyak, vagy jelen voltak-e valaha. Bár néhány pillantásával, szavával képes megingatni abbéli hitemet, hogy őt hidegen hagyják az efféle „alantas” gondolatok.
- Nem! – nézek a szemébe meghökkenten.- Cseppet se találom annak.- mormogom, s a nagy meglepetéstől még pirulni is elfelejtek. Viszont azzal, hogy ennyire élvezi még azt a kevéske kedvemet is elveszi a dologtól, ami maradt. Nem az volt a célom mindezzel, hogy szórakoztassam, épp ellenkezőleg, azt akartam, hogy kellemetlenül érezze magát. Ezen tervem totális kudarcba fúlt, viszont már visszakozni se tudnék anélkül, hogy gyávának tüntetném fel magam. Így hát hamarosan én is osztozom rabsorsán, s rám telepszik a nyomasztó tudat, hogy kettőnk közül, csak én vagyok az igazán.
Minden ellenérzésemet sutba vágva nyújtom neki a karom, ő pedig érintésével őszinte döbbenetre késztet.
- Nahát!- zavart mosoly remeg számsarkában, még annál is elégedettebb vagyok, mint kiszíjazásának pillanatában. Az álságos volt, de ez most nagyon is valódi! Nem tudok nem arra gondolni, hogy ezt azért tette, hogy a kedvembe járjon. Bőrének színe élettel telivé válik, vonásai így már sokkalta inkább tűnnek vonzónak, semmint vérfagyasztónak, annak ellenére, hogy így az arcán viselt heg is feltűnőbbé lesz. Kíváncsi lennék miként tett rá szert, s hogy miért nem múlt el azóta nyomtalanul. Azon kapom magam, hogy míg ő engem figyel, s közben egyik karomat az ágyhoz rögzíti én az arca felé nyúlok. Szeretnék végig simítani a fakó hegen, mely elcsúfítsa makulátlan bőrét. Pillantásom követi kék szemeinek útját, s hirtelen abba hagyom ajkaim csócsálását. Éppen időben kapok észbe. Eltűnik arcomról a réveteg maszk, kezem visszahull törzsem mellé. Ez az egész, a meleg, finom érintés, és a simogató tekintet, mind csak azért, hogy elbízzam magam, hogy közelebb engedjem, hogy aztán engedelmes kis bábfigurát faragjon belőlem. Befejezte, elfekszik, engem néz, de én hátat fordítok neki. Nem bízhatok benne, a szándékait örökké meg kell kérdőjeleznem. Próbálom a helyére fésülni összegubancolódott gondolataimat. Míg be nem sokallok, hogy aztán nevetve, s könnyezve engedjem el a bennem gyülemlő feszültséget.
Fáradt vagyok, kimerült, elgyötört, a pajzsom észrevétlenül csusszan lejjebb, s a tudtára hozom azt a kérdést, ami már egy ideje foglalkoztat.
- Akkor most biztosan elégedett vagy.- mondom, hangom színtelen. Játszik velem, és nekem nem áll módomban kiszállni. Nem tehetek mást, minthogy bele megyek, hogy aztán észrevétlen átírjam a szabályokat. Akarom én ezt? Ő is elárulja a nevét. Azt hiszem teszek egy próbát.

Észrevétlen szippant magába a sötétség. Nem kelt bennem félelmet, nem nyugtalanít ez az enyém, otthonosan merülök el benne. Nem gyötörnek a múltképei, és szívemet megdobogtató álomképek sem kísértenek. Apám csendes, békés patakjává válok, ami nyugodtan csordogál. Sokáig és mélyen alszom, a testemnek és a lelkemnek is szüksége van erre. Amilyen hirtelen merültem el az öntudatlanságban, olyan lassan tempózom vissza az ébrenlét felé. Most, kivételesen, nem tanúsítok semmi ellenállást, engedek a gyengéd, ám határozott nyomásnak és a hátamra gördülök. A takaró lejjebb csúszik államról, felfedve kipirult bőrömet. Érzem a testemen gyengéden végigtáncoló ujjakat, melyek mosolyt csalnak arcomra. Meleg érintése nyomán elnyílnak ajkaim, halk sóhaj szökik ki közülük, szempilláim megrebbennek, mikor megérzem tenyerét a hasfalamon. Szabad kezem önkéntelen siklik a takaró alatt kézfejére,ujjaimat az övére fonva gördülök vissza oldalamra, közben karját is magammal húzom. Be akarok takarózni vele, érezni akarom testének súlyát magamon, hogy tudjam, ott van valaki velem. Egyik szőke tincsem az arcomba hull, az orrom hegyét csiklandozza. El akarom tűrni, de a kezem nem mozdul, valami meggátol. Újra megrántom, a szíj a húsomnak feszül, rádöbbenek, hogy valami nincs rendben. Hirtelen pattannak fel szemeim, rácsodálkoznak a steril, rideg környezetre, eltart még néhány percig mire sikerül részlegesen visszatérnem az öntudatlanságból, rádöbbenek, hogy hol is vagyok, mit művelek és kivel. Eleresztem kezét, elhúzódom tőle, elfeledkezve arról, hogy egy keskeny ágy szélén heverésztem ez idáig is. Testemet lefelé húzza a gravitáció, a takarómban igyekszem megkapaszkodni az ágy peremén egyensúlyozva, de az velem együtt csúszik lefelé. Éles fájdalom hasít a vállamba, ahogy egyre lejjebb ereszkedek, hisz a csuklóm még mindig az ágyfejéhez van rögzítve, így az ízület fájdalmasan fordul ki és feszül meg. A karja után nyúlok, mielőtt még padlót fognék.
- Aljas dolog alvó nőket molesztálni.- nyöszörgöm jóformán a levegőben lógva, ha nem sikerül elkapnom a karját, akkor fájdalmas földet érésben lesz részem.



† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

Gaspard de Sartre
hello, babe, here is my name
Gaspard de Sartre
Ψ Age : 456
Ψ Home : Paris, New York
Ψ Job/hobbies : I'm a doctor
Ψ Birthday : 1567. Nov. 17.
Ψ Total Posts : 38
Ψ Join date : 2014. Aug. 28.

Member
of
Court

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Szept. 07, 2014 10:53 pm



Cora & Gaspard

bonjour ma chérie


Figyelem őt, a vonásait, a reakcióit, vajon mit is szól ahhoz, hogy az érintésem most már meleg, akár egy halandóé, hogy a bőröm színe egy természetesebb árnyalatot vesz fel. Jeges kék tekintetem is kevéssé ad éles kontrasztot a többi vonásommal. Meglepettségére egy újabb mosoly játszik a szám bal sarkában, ez azonban sokkal kevésbé számító és rideg, mint amit korábban láthatott. Ínyemre van az, hogy ilyen hatást váltok ki belőle és azt hiszem a kedvére volt a dolog.
Látom, hogy mozdul a keze, hogy az arcomat felé emelné, talán meg akar érinteni, de mielőtt még megszületne a mozdulat, azelőtt el is hal. Ajkai vonják el a tekintetem, ahogyan rágcsálja azokat, de észreveszi magát és abbahagyja.
- Várj. – szólalok meg halkan, miután már befejeztem a szíj meghúzását és ő már el is fordulna. Ha megteszi, akkor a keze után nyúlok lassan és finoman húzom az arcom felé, hogy befejezze a mozdulatot. Érintsen, simítson végig az arcomon.
Amennyiben nem húzza el a kezét, akkor tekintetemet végig az övébe fúrva figyelem őt és ujjait az arcomhoz vonom. Kezének érintésébe bújok valamelyest, végül aztán elengedem, hagyom hadd helyezkedjen el és próbáljon meg aludni.
- Az vagyok, de koránt sem azért, amiért gondolod. – őt végül elnyomja az álom, én azonban képtelen vagyok rá. Helyette őt figyelem végig.

Hosszú órákon át nézem őt, hallgatom légzésének egyenletes ütemét. Mozdulatlanságban heverek mellette, nem akarom zavarni vagy felébreszteni. Most is megfigyelem, tudni akarom mennyit alszik és, hogyan. Beszél vagy mozog-e álmában, minden érdekel vele kapcsolatban, máshogyan nem fogom megérteni, csak akkor, ha az egész képet látom, vagyis őt, minden egyes porcikájában.
Mikor már úgy érzékelem, hogy hamarosan ébredni fog, mozdulok. Szelíden fordítom a hátára és nem áll ellen, teste hamarosan az enyém mellett fekszik közel hozzám. Leszíjazott karomon támaszkodok meg, míg másik kezem ujjai lassan simítják végig a bőrét. A takarója lejjebb hull, szabaddá téve a testét. Bőre ontja magából a meleget, ki is pirult kissé. Lenyűgözően szép látványt nyújt.
Meglepődöm mosolyán, noha ez vonásaimon aligha látszik. Mégis kellemes lenne neki az érintésem? Korábban mást mondott, teste azonban most teljesen ellentmond neki. Ajkai finoman elnyílnak. Sóhaja végigsimogatja a fülem, tenyerem a hasán nyugszik meg. Ő azonban az ujjaimba kapaszkodik, átfordul és magával húz. Kíváncsian hagyom magam, tudni akarom, hogy mit is szeretne. Odafekszem mellé, még mindig őt figyelve, egészen közel, testem a hátának, lábainak simul, karom pedig rajta úgy, ahogyan magára húzta azt.
Megfeszül a szíj, ahogy mozdul a keze, légzése megváltozik, ahogyan a teste is, amely eddig hívogatott, most eltaszít. Elhúzódik, de utána nyúlok, nagyjából akkor, amikor a karom után kap és magamhoz húzom, szinte átölelve őt.
- Maradj. – bár nem vagyok híres arról, hogy bármit is kérnék – most sem teszem igazán – azért a hangom lágyabbá válik. Ha nem akar megint elhúzódni, lassan emelem a kezem, amely eddig őt ölelte és a haját érintem meg. Hátrasimítom tincseit magam felé. Megismétlem a mozdulatot, aztán odahajolok a szőke tincsekhez és olyasmit teszek, amit nem szoktam, lévén, hogy nem lélegzem. Beleszagolok a hajába, mélyen magamba fogadom az illatát.
Kezem hajáról a nyakára, a mellkasára csúszik előre és míg ismét magam felé fordítom szelíd nyomással – legalábbis ez a célom, kérdés, hogy ellenáll-e – és én is mozdulok, hogy láthassam a szemeit. Még mellette fekszem, de már félig fölé helyezkedek. Ha nem állt ellen, akkor ismét nyakára simítok, aztán hüvelykujjam az állára szalad fel és azt érintem finoman. Ha tudok, a szemeibe nézek. Ujjam az alsó ajkára siklik, és közben közelebb hajolok hozzá.
- Félálomban magadhoz húztál. Mosolyogtál. – tekintetem hol az ajkainak ívén, hol pedig szemein időzik el felváltva. Tenyerem az arcára siklik. Érteni akarom, megérteni a jelzéseit, de egyelőre összezavar.


note remélem tetszik Smile & music End Credits & word

Ψ


Vissza az elejére Go down

Cora Rhodes
hello, babe, here is my name
Cora Rhodes
Ψ Age : 27
Ψ Home : NY
Ψ Humor : I'm a funny girl
Ψ Birthday : 1996. Jun. 24.
Ψ Total Posts : 23
Ψ Join date : 2014. Aug. 04.

Citizen

Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium EmptyVas. Szept. 14, 2014 10:15 pm


Gaspard & Cora
Békés melegség vett körbe, míg fel nem riadtam a kegyetlen, rideg valóságra. Szívem zaklatottan kalimpál mellkasomban, miközben azért küzdök, hogy elkerüljek egy fájdalmas földet érést, azok után, hogy elhúzódtam tőle ijedtemben. Értem nyúl, megragadja a karomat, mellyel őt kerestem és magához von. Ösztönösen felé húzok, pedig tudhatnám, hogy ő jelenti rám a nagyobb veszélyt, nem pedig az a néhány zúzódás és kificamodott ízület, ami egyébként rám várna. Most azonban cseppet sem tűnik veszedelmesnek. Elkerekedett szemekkel, megszeppenten nézek fel rá sötétszőke pilláim függönye alól. Szívverésem ahelyett, hogy csillapodna, azok után, hogy elkerültem a közvetlen veszélyt, egyre hevesebb tempóra vált. Nagyot nyelek, s meg kell, hogy állapítsam a szám egészen kiszáradt. Figyelem, ahogy engem néz, érzem testét az enyém körül. Fürkész tekintete már nem arcomat kutatja, s engem hirtelenjében, valami abszurd oknál fogva az a kérdés kezd el foglalkoztatni, hogy mennyire festhetek rémesen. Párna gyűrte arcom, kócos tincseim, talán még karikák is vannak a szemem alatt. Őt azonban most a hajam érdekli, vékony ujjait fürtjeim közé futtatja, a fejbőrömből indulva fut végig rajtam a borzongató érzés. Érzékelem, ahogy közelebb hajol hozzám, attól tartok meg akar csókolni. Tartok tőle, igaz? Nem akarom, egyetlen porcikám se kívánja, így hát nem is értem miért nedvesítem meg alsó ajkamat, felkészülve valamire, ami végül el sem jön. Csupán megszagolta a hajamat, hát persze! Nem, ez nem csalódottság, amit érzek, csak felkavart, hogy milyen abszurd dolgokon jár az eszem. Bizonyára még nem vagyok teljesen magamnál. Mindenestre hálás vagyok azért, hogy nem tud a gondolataimban olvasni, elsüllyednék a szégyentől…
Fekszem, mint egy darabfa, míg maga felé nem fordít, s mintha akkor térnék csak észhez. A düh, szinte már elengedhetetlen szikrája is ott gyúl immár a szememben, mikor tekintetét az enyémbe fúrja, s ujjával testemen, arcomon barangol. A bőröm bizsereg érintése nyomán, és ez őszintén felháborít, pláne az a magabiztosság, amivel hozzám ér, mintha mi sem volna természetesebb.
- Csak mert nem voltam magamnál. – pirulok el a vád hallatán, s hozok fel ésszerű érveket védelmemre fojtott hangon, hiszen hüvelyujja éppen ajkamon időzik, ami megnehezíti a beszédet, és a tisztafejjel való gondolkodást, amiről egy időre kénytelen vagyok lemondani. Feszengeni kezdek közelségétől, tekintetem ajkára siklik, ami oly közel van, s hogy leplezzem eme botlásom, úgy teszek, mintha csupán a szememet akartam volna lesütni egy időre. Kéretlen vágyammal hadakozok,  csak néhány tegnapi emléket kell felidéznem ahhoz, hogy természetes egyszerűséggel fordítsam át haraggá az intenzív érzelmeket melyek bennem dúlnak. Egyszerű ez akár a lélegzetvétel. Nem értem miféle játékot űz velem, de én is kiveszem részem a mókából.  Elemelkedem a párnáról, közel hajolok hozzá, míg orrunk hegye össze nem ér, csupán néhány milliméteren múlik, hogy ajkam nem súrolja az övét. Szabad kezem végig csúsztatom alkarján, fel egészen a tenyeréig, mellyel arcomnál tényked. Gyengéden ragadom meg ujjait és húzom őket vissza ajkamhoz, tekintetem összefonódik az övével. Mutató és középső ujjának felsőujjperceit elnyíló ajkaim közé vonom. Nyelvem végig siklik ujjbegyein, majd barnáim elszántan villannak és erősen ujjaira harapok. Vérét ontom, ha nem sikerül valami csoda folytán megakadályoznia hirtelen akciómat. Azonban nem élvezhetem sokáig röpke diadalom örömét, az a néhány vöröslő csepp, mely így számba hull az ajkaimat égeti, s arcom megvonaglik a kíntól. Eleresztem kezét, s rémülten kapok a számhoz, miközben megpróbálom magam ülőhelyzetbe tornázni.
- Mit tettél?- villan felé vádló, kétségbeesett tekintetem..



† music: Paper Lions † note: - † words: XXX
Vissza az elejére Go down

hello, babe, here is my name
Ajánlott tartalom


Laboratórium Empty
TémanyitásTárgy: Re: Laboratórium Laboratórium Empty

Vissza az elejére Go down

Laboratórium

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Laboratórium

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Creatures of New York :: New York :: Külváros :: Kertváros :: de Sartre birtok-