to New York. Bizonyára hallottál már a méltán híres Nagy Almáról, amely a USA legnépesebb városa. Ez alkalommal otthont ad számtalan természetfeletti lénynek is. A vámpírok már előbújtak koporsóikból, többé nem titok a létük, ahogyan a vadászok sem titkolják már kilétük. Azonban rajtuk kívül még temérdek teremtmény leskelődik rád a sötétből.
Gyere és lépj be, ismerd meg a világunkat, ahol semmi sem az, aminek látszik. Légy részese a hatalmi harcoknak vagy épp az egyensúly fenntartásának!
Oldalunk saját elképzelések alapján megalkotott fantasy világnak ad otthont. Ismerkedj meg velünk, válogass kedvedre a játszható fajok közül, alkoss karaktert és érezd jól magad!
• • • • • • •
Az oldal alapítása:
2014. 07. 04

































Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (19 fő) Kedd Ápr. 06, 2021 3:20 pm-kor volt itt.


















» Bloggers contest
by Rose Rey Szomb. Nov. 22, 2014 9:05 pm

» Kikötő
by Céline Chenal Csüt. Nov. 13, 2014 6:44 pm

» Broadway
by Amelia Annabeth Bourchier Vas. Szept. 21, 2014 7:17 pm

» Buttler-lak
by Amelia Annabeth Bourchier Vas. Szept. 21, 2014 7:15 pm

» Könyvtár
by Pierre Godin Vas. Szept. 21, 2014 10:03 am

» Hálószoba
by Rose Rey Szer. Szept. 17, 2014 8:38 pm

» Sikátorok
by Raina Cleopatra Kills Szer. Szept. 17, 2014 2:43 pm

» Csatorna
by Raina Cleopatra Kills Szer. Szept. 17, 2014 2:09 am


















Az oldal gondolata WILLIAM és ANNA fejéből pattant ki. A leírások a White Wolf gondozásában megjelent Vampire: The Masquerade; Werewolf: The Apocalypse asztali szerepjáték könyvek; továbbá Charlaine Harris; Laurell K. Hamilton; Angela Knight fantasy írók művei, illetve Hemlock Grove; Blood Ties című sorozatok nyomán készültek. Minden az oldalon található leírás a Staff keze munkája, amelyet szorgosan készítettek el és mivel mindez saját, nem szeretnénk, ha más oldalon visszaköszönne bármelyik is!
A design-t, az oldalképeket és a fejlécet LENA készítette, amelyet ezúton is nagyon köszönünk neki!
A helyszínképek a tumblr-ről származnak, az effekteket LENA készítette rájuk.
Minden, ami az oldalon található, az oldal vezetőségének tulajdonát képezi!



Megosztás

Bevásárló központ

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Admin
hello, babe, here is my name
Admin
Ψ Total Posts : 195
Ψ Join date : 2014. Jul. 03.

Admin

Bevásárló központ Empty
TémanyitásTárgy: Bevásárló központ Bevásárló központ EmptySzomb. Aug. 09, 2014 8:12 pm

Shopping mall
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
https://nycreatures.hungarianforum.net

Nathan Ventrue
hello, babe, here is my name
Nathan Ventrue
Ψ Age : 269
Ψ Home : NY
Ψ Birthday : 1755. Feb. 16.
Ψ Total Posts : 6
Ψ Join date : 2014. Aug. 05.

Messenger

Bevásárló központ Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló központ Bevásárló központ EmptySzomb. Aug. 09, 2014 10:31 pm


[You must be registered and logged in to see this image.]

Freya & Nath



Annyi év telt már el, de még most is szokatlan, gyomorszorongató érzés megtenni az első lépést a biztonságot nyújtó árnyas szobából a napfény fürdette nappaliba, hát még kilépni az utcára és közvetlenül a bőrömön érezni a gyilkos sugarak cirógatását. A láthatatlan védelem, amit egy különleges vére nyújt nekem, ha jól számolom még bő hat esztendeig óvja meg a mocskos irhám. Most azonban, hogy egy sokkal veszélyesebb teremtmény liheg a nyakamban, mint az a távoli hatalmas tűzgolyó, az egész semmiségnek tűnik. Julia a városban van, nincs egyedül és baromi zabos lehet a Sylviával történtek miatt. Minden gondolatomat ő tölti ki, folyton a hátam mögé tekintgetek, kezd az egész őrületbe kergetni. Szükségem van egy kis kikapcsolódásra, valamire, ami eltereli gondolataimat legalább egy rövid időre, mielőtt a kétségbeesés egészen az eszem veszi. A bevásárlóközpont felé veszem az irányt, az emberek tömege kitűnő búvóhelyként szolgál, és sok fajtámbélivel ellentétben, engem nem fog el a viszketegség egy kis társaságtól, sőt. Megnyugtat, ha beleolvadhatok a sokaságba. Szeretem elnézni őket, hallani a nagyon is emberi problémáikról. Kicsit talán irigylem is őket. Időről, időre a fajtámról is szó esik, mindenkinek meg van a véleménye, és sokuk nem fogadta létezésünk hírét kitörő örömmel, hogy finoman fogalmazzak, ám mégse a megtorlástól való félelem az oka annak, hogy nem verem nagydobra hovatartozásomat.
Betérek a harmadik emeleten lévő könyvesboltba, bezárul mögöttem a fotocellás ajtó elvágva a kinti tömeg zaját. Idebent jóval nyugodtabb légkör uralkodik, mintha egy másik dimenzióba csöppentem volna. Odabiccentek a pult mögött álló középkorú hölgynek és rajta kívül nem is látok mást első pillantásra, ám a szaglásom és a hallásom nem hagy cserben ott, ahol a szem csődöt mond. Egy egészséges szív nyugodt dobbanásainak neszei hallatszanak a világirodalmi részleg felöl. Ruganyos léptekkel közelítem meg azt a sort, ahol ő is álldogál, kirajzolódik előttem sudár alakja, vörös tincsei különös színben ragyognak az üzlet neonlámpáinak fényében, miközben John Keats egyik verseskötetét bújja.
- Egy hölgyet láttam a mezőn
szépnél szebbet, tündérleányt,
a haja hosszú, a lába hab,
és szeme láng.-
idézem a költőt, mikor a lány közvetlen közelébe érek, szavaimat egy féloldalas mosollyal is megtámogatom. – Bár jelen esetben ez a hajára is igaz, csak nem egy rajongó? – kérdezem, mikor éles, sípoló hang hasít az üzlet viszonylagos csendjébe. Legszívesebben befognám érzékeny füleimet, de csak arcvonásaim rándulnak össze a kellemetlen ingertől.
- Mi az Isten?- hallom az eladónő kétségbeesett sipítozását, és lépteinek neszét, mikor kisiet az üzlet elé, hogy megnézze mi a felfordulás oka, visszatérni már nincs alkalma, mert hirtelen fémcsikorgása hallatszik, és a mennyezetről leereszkedő rács elzárja a bejáratot. Csapdába estünk.



note & music & word

[You must be registered and logged in to see this link.]


Vissza az elejére Go down

Freya Farley
hello, babe, here is my name
Freya Farley
Ψ Age : 89
Ψ Birthday : 1934. Aug. 24.
Ψ Total Posts : 5
Ψ Join date : 2014. Aug. 03.

Citizen

Bevásárló központ Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló központ Bevásárló központ EmptyKedd Aug. 12, 2014 11:29 pm

Nathan & Freya

[You must be registered and logged in to see this image.]
Szeretek kiszabadulni a házból és úgy érezni magam, mint minden normális ember. Olyan légkörben szocializálódni, ami cseppet sem feszélyez. Hiába a család, az emberek, ha úgy érzem, Matt bármelyik pillanatban lepaktálna az ördöggel, csakhogy megszabaduljon tőlem. Neki jelent egyedül terhet a létem, az, hogy egyáltalán a világon vagyok. Bár nem vagyok kivétel, így érez az összes természetfelettivel kapcsolatban.
Nem csoda hát, hogy sok év után úgy döntöttem, jobb lesz nekem, ha a nap egy részét legalább távol töltöm a családi fészektől. Mármint, hogy folyamatában. Beiratkoztam az egyetemre, könnyebbnek tűnt, mintha beállnék valahová dolgozni és leköt, ami történetesen a cél. Ennek köszönhetően kelek később és indulok délelőttbe nyúlóan a már megszokott pékségbe. Kávét és perecet veszek, a friss újságban átfutom a főoldalt, de az aktuálpolitika sosem kötött le, így könnyedén siklom át felette és folytatom utamat. Csak délután lesz előadásom, ami azt jelenti, hogy történetesen van még néhány szabad órám, kitölthetem, ahogyan csak szeretném. Nem kell sokat gondolkodnom, tudom hová igyekszem. Gyakori vendég vagyok a központban és nem csak az üzletek sokasága miatt. Nem vagyok Jamie, nem szeretek sok időt tölteni vásárolgatással, én inkább csak nézelődöm és elemzek. Vagy jobb esetben betévedek a könyv részleghez, hisz a könyvesboltok is egymást érik. A kínálatuk nem különbözik ugyan sokban, csak a légkör. Itt is az befolyásol. Ami nem adatik meg nekem a sürgő, nyüzsgő város utcáin járkálva, vagy épp az előadásokon ülve – hogy egyedül legyek kicsit -, azt megkapom itt. Úgy sejtem nem sok lélek tévedt még erre a mai nap folyamán rajtam kívül, hisz az eladónő bizakodó pillantással fogad és kedvesen tessékel beljebb. Hamar leintem, nincs konkrét elképzelésem, mit is szeretnék, habár főként a nyugalom esne jól.
Könnyűszerrel ismerem ki magam a polcok között anélkül, hogy egyáltalán figyelembe venném a címkéket, mit merre találok. Jobb szeretem én besorolni a könyveket, saját kényem szerint, ahelyett, hogy rábíznám magam a bestsellerlistára. Nem vagyok átlagolvasó, nem szeretem a felületes írók tollnyomát olvasni. A klasszikus értelemben vett romantika érdekel, kicsit elvont, de lenyűgöző. A mai írók nem szorgalmazzák ezt, én viszont nem ennek a kornak a szülöttje vagyok. Egy kicsit mindig is kívülálló leszek, hiába akarok szánt szándékkal beilleszkedni a társadalomba. Ha minden másban megütöm is a mércét, az ízlésem nem fog változni.
Bogarászom kicsit a könyvek között, régi kötetek sokadik nyomtatását veszem le a polcokról. Élvezem, ahogy megroppan a papír az ujjaim alatt, mikor felnyitom a borítót és belekukkantok, de az illatát is érzem. A könyv friss, szinte még a tinta is maszatolódik. Ami benne van, az már történelem. Még én sem éltem, mikor íródott egyik-másik… Egészen addig meg sem állapodok hosszabb időre egy kötetnél, míg a kezem ügyébe nem akad egy, amit már sokszor olvastam..  Minden vers másra képes, egyik mosolyra fakaszt, a másik tragikussága miatt én magam is elszomorodom.
Egyik lábamról a másikra állok, ahogy szinte oda sem figyelve lapozgatok, mígnem közeledő lépteket hallok. Halkak ugyan, de felfigyelek rájuk, viszont nem fordulok arra. Azt hiszem, hogy az eladó vette felém az irányt, hogy a figyelmembe ajánljon ezt-azt, vagy épp szóvá tegye, hogy ne érezzem magam könyvtárban. De rosszul hiszem. Kellemetlen érzésem volt ugyan, de nem törődtem vele egészen addig, míg egy egészen kellemes férfihang meg nem ütötte a fülemet. Dallamosan idézte a Keats-sorokat, én pedig meglepetten állapítottam meg, hogy felismerem a verset.
- La belle dame sans merci.. A kegyetlen szép hölgy. Érdekes választás.. – fordulok felé és anélkül mosolygok rá, hogy rokonszenveznék vele, hisz tudom róla miféle ő. Szerencsémre képes vagyok palástolni ezt a tudást, hogy ő ne jöhessen rá, én kik közé tartozom. A nyugalmat viszont magamra kell erőltetnem. Előnyömre válik, hogy kalapáló szívemet betudhatja annak, hogy jószerével rám ijesztett. – Van valami különösebb oka, hogy.. – kérdezek, de félbeszakítja mondatomat egy éles hang, amire egész testemben összerezzenek. Automatikusan teszem a helyére a kötetet, a táskámért nyúlok és indulok a hang irányába. Csak néhány másodpercet vesz igénybe mindez, de csakhamar meg is torpanok, hiszen nem látok kiutat. Fémrács ereszkedik a bejárat elé, olykor nyikordul egyet, de mire odaérnék, már veszett ügy lenne, mert leér a padlózott bejáratig és nem moccan.
- Ne.. Ne, ne.. – tiltakozom, mintha azzal segítenék a helyzetemen. Gyors pillantást vetek az órámra, és a megszokásból a csuklóm belső felére fordított számlapon látom, hogy épp csúszásban vagyok. – Egy óra múlva előadásom lesz.. – túrok a hajamba kissé talán kétségbeesve, mikor rájövök, hogy nem vagyok egyedül.
Vissza az elejére Go down

Nathan Ventrue
hello, babe, here is my name
Nathan Ventrue
Ψ Age : 269
Ψ Home : NY
Ψ Birthday : 1755. Feb. 16.
Ψ Total Posts : 6
Ψ Join date : 2014. Aug. 05.

Messenger

Bevásárló központ Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló központ Bevásárló központ EmptyCsüt. Aug. 14, 2014 8:30 pm


[You must be registered and logged in to see this image.]

Freya & Nath



Amint hideg pillantása találkozik az enyémmel, tudom, hogy az idézet találóbb volt, mint amire vágytam. Ó, de nem, nem riaszt ez vissza, sőt mosolyt csal az arcomra. Mosolyt mely sokkal elevenebb, őszintébb, mint az övé. Nem tudom ellenszenve minek szól, annak, hogy megzavartam merengésében, vagy személyemnek, de eltökélem, hogy bevetek mindent, hogy ezt az érzést a visszájára fordítsam. Hogy miért? Talán bizonyítani akarom, hogy megváltoztam, már nem vagyok olyan, mint egykor. Én is megérdemlem, nekem is kijár a jó, és nem kell érte senkin átgázolnom, hogy megszerezzem. A váratlan nesz azonban szavam szegi, melyekkel igyekeztem volna kifejteni John Keats-sel – akit volt szerencsém személyesen is ismerni– és az ő versével kapcsolatos gondolataimat. A dobhártyámat gyötrő hanggal mit sem törődve szegődök a vörös hajú teremtés nyomába.
- Ne aggódjon, biztosan csak valaki okos ötletnek találta rágyújtani a mosdóban…- szeretném megnyugtatni, követem pillantását mely a karcsú csuklójára aggatott óra számlapján állapodik meg. Kétségbeesését látva és szavait hallva kirobban belőlem a nevetés.
- Soha nem láttam még egyetemistát, akit így szíven ütött volna, hogy lemarad egy előadásról.- magyarázom hirtelen kitörésem okát. – Biztosan nem veszik érte a fejét.- lépek közelebb az újdonsült térhatárolóhoz. Egy pillanatra fellángol bennem a gyanú, hogy talán Julia keze van a dologban, de nem, ez nem az ő stílusa. Nem szereti az efféle közönséget, ő majd szépen megvárja, míg magamra maradok.
- Néhány perc és elhárítják a bajt.- mondom ezt olyan nagy meggyőződéssel, mintha többet tudnák annál, mint amit elárulok. Ujjaimat a rácsra fonom és finoman megrángatom azt. Könnyűszerrel téphetném ki a helyéről, de nem szándékozom megtenni. Egyrészről nem óhajtom leleplezni magam, másrészről, pedig még nem szeretném feloldani azt a bonyodalmat, amibe cseppet sem szívélyes kisasszonnyal keveredtem. Így hát felhagyok az alumínium ötvözet értelmetlenek tűnő rángatásával.
- Különben is, nem ez a legkellemetlenebb hely a rabságra.- Én már csak tudom! Mosolygok rá töretlenül nem feladva a reményét annak, hogy megolvaszthatom jégpáncélját.
- Nézze a jó oldalát, most aztán bármilyen szentségtelenséget elkövethetünk itt.- figyelem az eladónő távolodó alakját, ahogy a többi emberrel együtt a kijárat felé veszik az irányt, majd hátrébb lépek karjaimat széttárva fordulok körbe tengelyem körül.
- Hála az égnek!- sóhajtok fel, mikor abba marad a szirénázás, persze ez a helyzetünkön mit sem változtat, a rács továbbra sem mozdul. Egy pillanatra a falra szerelt hangszórókból recsegő hang hallatszik, de gyorsan el is múlik, mintha elvágták volna. Valószínűleg nem működik a mikrofon, így hát semmi akadálya nincs annak, hogy figyelmem visszaterelődjön a fiatal lány felé.
- Nathaniel vagyok. Hol kezdjük?- szánt végig tekintetem az üzleten lehetőségek után kutatva.  




note & music & word

[You must be registered and logged in to see this link.]


Vissza az elejére Go down

hello, babe, here is my name
Ajánlott tartalom


Bevásárló központ Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló központ Bevásárló központ Empty

Vissza az elejére Go down

Bevásárló központ

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Creatures of New York :: New York :: Belváros-